19 dubna, 2024
Průmysl a logistika

Výrobce svítidel LIGMAN LIGHTING vstoupil na evropský trh, nové prostory v Ústí nad Labem zajistila Colliers International

Společnost Colliers International oznamuje, že její průmyslové oddělení vyjednalo pro renomovaného thajského výrobce osvětlovacích systémů Ligman Lighting výstavbu výrobní haly na míru. Závod na celkové ploše 6 252 metrů čtverečních (z toho 4 354 metrů čtverečních průmyslových prostor a 1 898 metrů čtverečních kanceláří) vznikl v rámci VGP Parku Ústí nad Labem.

Thajci příchodem do České republiky zároveň uskutečnili svůj vstup na evropský trh a nový provoz se stává základnou pro případné další pokračování jejich expanze. Součástí haly P2 je krom výrobních a kancelářských prostor také rozsáhlý showroom představující ukázky originálních a inovativních řešení, jež Ligman Lighting nabízí svým zákazníkům.

„Jednání s thajskou stranou probíhala od loňského podzimu a k zahájení provozu nové haly došlo letos v dubnu. Těší nás, že se nám podařilo projekt úspěšně uskutečnit v řádu několika měsíců, přesně na míru specifikacím klienta,“ uvedla Silvie Marešová, Associate v oddělení průmyslových nemovitostí, jež za Colliers International projekt pro Ligman Lighting realizovala. „Lokalita areálu v bezprostřední blízkosti dálnice D8 spojující Prahu a Drážďany je další výhodou a důvodem, proč se klient na základě našeho doporučení pro VGP Park Ústí nad Labem v Přestanově rozhodl,“ dodala.

Společnost Ligman Lighting navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce kvalitní osvětlení jak do interiérů, tak exteriérů. Nabízí kompletní produktovou řadu čítající přes 400 typů svítidel, která se používají ve více než 60 zemích světa. Kromě Thajska má zastoupení v USA, odkud pokrývá trhy v Kanadě, Mexiku a Karibiku, nová česká pobočka je jejím prvním evropským výrobním závodem.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o./Ligman Europe s.r.o.

Related Posts