5 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Obliba bydlení na Šumavě stále výrazně roste

Rok od roku obliba bydlení v přírodě roste, a to především v oblasti centrální Šumavy. Poptávka po bytech či pozemcích v této exkluzivní oblasti několikanásobně převažuje nabídku. Možnosti výstavby jsou na Šumavě vzhledem k chráněné krajinné oblasti značně omezené. Koupit dnes nemovitost v šumavském národním parku je téměř nemožné.

Pořízení rekreačního bytu či domu na Šumavě zůstává i v dnešní době zajímavou investicí. Nejvíce zájemců o tyto nemovitosti je mezi lidmi z Prahy, kde je zatím největší kupní síla. Dříve velmi oblíbené lokality jako Modrava či Kvilda nyní nahrazují podstatně klidnější a dopravně pohodlnější lokality, často v blízkosti Lipenské nádrže. Tyto lokality jsou bohaté na cyklostezky a přilehlá lyžařská střediska, zároveň však nejsou tolik zatížena stoupajícím šumavským turismem.

Exkluzivní byty na Šumavě s výhledy na jezero jsou skvělou příležitostí jak trávit úžasnou dovolenou!

Nově vznikajícím projektem rezidenčního bydlení na Šumavě je i Panorama Chlum. V klidném šumavském podhůří v nadmořské výšce skoro 800 m n.m. s ideální dopravní dostupností.

Bydlení takřka v srdci Šumavy

„Naším záměrem bylo vybudovat projekt rodinného bydlení, takřka v srdci Šumavy. Poskytnout tak ideální zázemí a útočiště v panenské přírodě pro moderní životní styl. Jen po dvou hodinách jízdy z Prahy se ocitnete v nádherné přírodě s veškerým komfortem, na který jste byli zvyklí ve svém domově. I přesto výstavba respektuje ráz šumavské krajiny a její zachování“ vysvětluje hlavní investor Panorama Chlum.

Panorama Chlum nabízí jak prostorné apartmány s veškerým zázemím včetně možnosti užívání wellness či moderní rodinné domy a stavební pozemky. Rodinné domy jsou projektovány v nadstandartním provedení s ohledem na maximální soukromí a komfort. Jméno Panorama Chlum projekt nezískal jen tak – je obklopen hned několika šumavskými vrcholky a vy tak můžete bydlet opravdu v samotném srdci Šumavy.

Zdroj/foto: PROTEXT

Related Posts