15 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Byty v Praze stále chybí. Naděje na lepší bydlení svítá na Žižkově

S bytovou výstavbou to v metropoli není nijak růžové a současná koronakrize situaci příliš nepomohla. Podle odborníků by Praze prospělo deset tisíc bytů ročně, staví se však podstatně méně. V roce 2019 úřady povolily pouze poloviční počet, paradoxně se přitom jednalo o největší přírůstek od roku 2008.

Bytová krize nabírá na obrátkách a zájemci o bydlení v moderních novostavbách netrpělivě čekají na každou nabídku ze strany developerů. V blízké budoucnosti se mohou těšit na developerský projekt Byty u parku v lokalitě pražského Žižkova, za který stojí renomovaný developer Metrostav Development.

Ekospol v příštím roce nabídne několik stovek cenově dostupných bytů na atraktivních místech

Projekt rezidence Byty u parku vytvořilo pražské architektonické studio Architecture Interior Project, jehož portfolio čítá množství velmi povedených bytových čtvrtí a mimo jiné také budovu českého velvyslanectví v USA. Z vizualizací je patrná snaha o synergii moderní architektury, funkčního bydlení a klidného bydlení v malebném prostředí nedalekého parku. Bytové jednotky byly navrženy s ohledem na inteligentní řešení a dostatek přirozeného světla.

Rezidenční projekt Byty u parku Na Vackově

Kolik nových bytů rezidence nabídne?

Rezidenční projekt lze shrnout jako jedenáct bytových domů, které se stanou domovem příznivců minimalistických domácností i milovníků velmi prostorných bytů. S výstavbou v lokalitě Vackova má Metrostav Development zkušenosti z předchozích let, kdy realizoval projekt pěti bytových domů Byty na Vackově.

Zájemci o nové byty na Praze 3 mohou počítat s celkem 272 novými bytovými jednotkami s dispozicemi 1+kk o velikosti 30 m² až 4+kk. V nabídce se objevil také jeden byt o dispozici 5+kk s podlahovou plochou přes 140 m², 6 mezonetových bytů (4+kk) a 2 jednopokojové ateliéry. Jednotlivé byty budou a disponovat garážovým stáním a sklepní kójí, předzahrádkou, lodžií, balkonem nebo terasou. Majitelé elektromobilů jistě ocení možnost předělání vybraných garážových stání pro elektrické automobily.

Rezidenční projekt Byty u parku Na Vackově

Jaké benefity bydlení na Vackově nabízí?

V případě rezidence Byty u parku nejde jen o kvalitu samotného bydlení – budoucí rezidenti se mohou spolehnout na kompletní občanskou vybavenost, velmi dobrou dopravní dostupnost a přítomnost parku Židovské pece, který je ideálním místem pro rodinnou procházku i kondiční běh. Okolí Malešické ulice navíc čeká budoucí rozvoj – na místě bývalého nákladového nádraží vznikne moderní městská čtvrt.

Bydlení na Žižkově tak nabízí jedinečnou kombinaci klidného prostředí nedaleko centra. Výstavba bytových domů začala ve třetím kvartálu tohoto roku a kolaudace bytů proběhne ve druhém kvartálu roku 2022. K nastěhování by měly být v závěru téhož roku.

Zdroj/foto: PROTEXT/Metrostav Development a.s.

Related Posts