1 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Na byty v Praze se tvoří pořadníky

Banky od ledna do května půjčily lidem na bydlení už za více než 179 miliard. To je skoro stejný objem peněz jako za celý rok 2019. Tehdy banky poskytly hypotéky za necelých 182 miliard. Poptávka po nemovitostech je extrémně vysoká a nepřestává růst. Ukazují to i prodejní čísla Central Group, která jsou oproti loňsku dvojnásobná. Zájem neochladila ani postupně rostoucí úroková sazba hypoték, která v květnu stoupla na 2,06 procenta.

Central Group od ledna prodal už přes 400 bytů a na další více než stovku má rezervace. Přestože má největší nabídku nových bytů na trhu a od začátku roku spustil prodej už u tří zcela nových projektů v Praze 8, 3 a 9 (Viladomy Roudnická, Parková čtvrť a Viladomy Letňany), na jeden byt čeká i několik zájemců a tvoří se pořadníky.

Central Group zahajuje prodej v komorním projektu Viladomy Letňany

Za první letošní čtvrtletí lidé v Praze koupili už 2.100 nových bytů, což je o 61,5 % víc než před rokem. Je to současně nejvyšší počet nových bytů, který se za jedno čtvrtletí v metropoli prodal. Pokud podobně silná poptávka vydrží i v druhé polovině roku, je jisté, že padnou další rekordy.

Central Group – Projekt Viladomy Roudnická

O společnosti Central Group

Central Group je největším rezidenčním stavitelem v České republice. Za 26 let svého působení dokončil již 180 rezidenčních projektů a prodal více než 16.000 nových bytů, domů a parcel. Veškeré vydělané prostředky investuje do dalšího rozvoje, a proto nepotřebuje pro svou činnost bankovní úvěry.

Central Group se neúčastní žádných veřejných zakázek ani není příjemcem žádných veřejných dotací a každoročně platí českému státu stamilionové částky na daních. Mnoha desítkami milionů korun každý rok také přispívá na obecně prospěšné účely.

Central Group v současnosti vlastní kolem 1,5 milionu m² brownfieldů a pozemků určených k výstavbě, na kterých plánuje více než 30.000 nových bytů. Připravuje celé nové městské čtvrti a na velkých projektech spolupracuje s těmi nejlepšími architekty z ČR i ze světa. V aktuální nabídce společnosti jsou stovky bytů v mnoha lokalitách po celé Praze.

Zdroj/foto: CENTRAL GROUP a.s./Titulní foto – Central Group – Rezidence Parková čtvrť

Related Posts