24 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Zeitgeist a FINEP společně představují novou éru dostupného nájemního bydlení

Podpisem smlouvy na prodej 70 bytů v bytovém domě na Barrandově zahájily společnosti FINEP a Zeitgeist Asset Management dlouhodobou spolupráci v oblasti nájemního bydlení. Jejím smyslem je rozšířit nabídku dostupného bydlení v lokalitách, kde společnost FINEP působí, o zcela nový segment dlouhodobého nájemního bydlení poskytovaného silným institucionálním investorem s mezinárodními zkušenostmi v této oblasti.

„Jsem velmi rád, že jsme pro doplnění naší nabídky vlastnického, družstevního a individuálního investorského bydlení, které budeme dále rozvíjet, našli silného partnera, se kterým do našich lokalit přinášíme zcela nový segment. FINEP na rozvoji dostupného bydlení pracoval již několik let, a ve společnosti Zeitgeist našel zkušeného partnera pro realizaci našeho dlouhodobého plánu,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP.

GARTAL zahájil prodej exkluzivních bytů v novém projektu Riviéra Rokytka na Praze 9

„Spolupráce s developery byla a je jedním z našich dlouhodobých strategických cílů, který se nám daří rozvíjet nejenom v České republice, ale také v Německu, Polsku a Maďarsku. Věříme produktu nájemního bydlení a podpis smlouvy s největším residenčním developerem v ČR je pro nás zásadním krokem k naplňování této strategie,“ říká Peter Noack, CEO společnosti Zeitgeist Asset Management.

Stoupá zájem o nájemní bydlení

Hybnou silou koncepce, která doplňuje produktové portfolio společnosti FINEP, se staly rostoucí ceny bytů v Praze, které v dalším období nebudou klesat, a také stoupající zájem o nájemní bydlení.

„V Praze je velmi silný segment individuálních investičních bytů. Dosud zde zásadněji chyběly fondy, které by umožnily rozvíjet nájemní bydlení pro specifické cílové skupiny jiným způsobem, než jsme byli dosud zvyklí. Naší strategií je pokračovat v rozvoji lokalit a v rozšíření nabídky produktů v nich právě o nájemní bydlení poskytované investičními fondy,“ vysvětluje Pardubický.

„Pro společnost Zeitgeist je spolupráce s Finepem další příležitostí ꞌprošlapat cestu novému standardu nájemního bydlení v České republiceꞌ. Naším cílem je z nájemního bydlení udělat atraktivní produkt s jasnými pravidly a standardy, který se stane dostupnou a plnohodnotnou alternativou k vlastnickému bydlení. V této souvislosti na trh brzy uvedeme naši novou značku ꞌHOME by Zeitgeistꞌ, přes kterou budeme nájemní bydlení nabízet, a která bude nájemcům tyto standardy a pravidla garantovat,“ říká Michal Nečas, jednatel společnosti Zeitgeist Asset Management.

Jak dodává, výběr spolupráce se společností FINEP byl dán nejen inovativním přístupem k nájemnímu bydlení a jeho rozvoji, ale také kvalitou výstavby v rozumných cenách. A také širokou nabídkou lokalit, ve kterých společnost FINEP působí.

„Vždy je pro nás zásadní přístup developera k rozvoji lokality. Finep velmi dobře rozumí potřebám místa, kde staví a potřebám těch, pro které staví. Pro náš koncept je totiž důležitý princip dlouhodobé udržitelnosti a atraktivity lokalit,“ dodává Nečas.

Jak bude nájemní bytový dům na Barrandově vypadat?

Nový bytový dům, který je prvním společným projektem společností FINEP a Zeitgeist, je situován na Barrandově, tedy v lokalitě, která patří z hlediska bydlení mezi nejvyhledávanější v Praze. Celkem 70 bytových jednotek bude dokončeno ke konci roku 2020, k nastěhování budou byty připraveny v červnu 2021.

Dispozice bytů jsou optimalizované na základě třicetiletých zkušeností s výstavbou bytových domů. K aktivní spolupráci a řízení projektu byli přizváni respektovaní odborníci na nájemní bydlení a designovou architekturu.

Projekt nabídne širokou škálu bytů o dispozicích 1+kk – 4+kk, které všechny budou vybaveny kuchyňskou linkou vč. spotřebičů a většina zejména menších bytů pak také kompletním interiérem na míru, který umožní budoucím nájemcům okamžité nastěhování bez dalších významných výdajů na vybavení.

V bytech 1+kk najdou nájemci navíc např. unikátní řešení „dva v jednom“ se sklopnou postelí a sofa, který umožňuje efektivně využívat prostor jako obývací pokoj přes den, resp. jako ložnici v noci. Všechny byty mají balkon nebo terasu, garážové stání a k některým náleží i sklep. Bytový dům disponuje také např. místností pro kola a kočárky a přístupovým karetním systémem napojeným na správu objektu.

O společnosti FINEP

FINEP se specializuje na výstavbu rezidenčních bytových projektů a velkých administrativních center. Při realizaci projektů klade důraz na nadstandardní servis a spokojenost klientů. Klíčová je lokalita, originální architektura, kvalitní provedení stavby a plnohodnotná občanská vybavenost.

Společnost FINEP postavila přes 13 000 nových bytů v několika desítkách úspěšných projektů. Mezi administrativní komplexy společnosti FINEP patří například projekt City West v pražských Stodůlkách, poskytující zázemí pro Komerční banku, Siemens, Vodafone, Hyundai, Nixdorf, CGI a mnoho dalších.

Finep – Rezidence U Šárky I

FINEP je ryze česká společnost, jež si za dobu své existence, od roku 1995, vybudovala na českém trhu velmi silnou pozici. V roce 2006 rozšířil FINEP svou působnost za hranice České republiky, na Slovensko, od roku 2013 realizuje projekt také v Mongolsku. Produktové portfolio je doplněno nabídkou finančních služeb a vybavení domácností. FINEP stál u renesance nové družstevní výstavby v České republice.

FINEP patří do skupiny FINEP HOLDING, která je, se základním jměním 4 miliardy korun, největší českou developerskou skupinou v České republice. Více informací

O společnosti Zeitgeist Asset Management

Zeitgeist Asset Management s kancelářemi v Praze, Varšavě a Berlíně se zabývá developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé a institucionální investory v České republice, Polsku, Maďarsku a Německu. V současnosti spravuje aktiva v hodnotě 515 mil. EUR.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts