16 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Pronájmy za časů koronaviru? Flatio radí, na co máte nárok jako nájemník i jako majitel bytu

Dopady vládních nařízení přišly tak rychle, že se v nich mnozí majitelé bytů, ani samotní nájemci, zatím nestačili zorientovat. Realitní startup Flatio proto přišel s webovým rádcem, který se v časech mimořádných opatření pokouší odpovědět na všechny palčivé otázky ohledně pronájmů. Současně pak na stejném virtuálním místě nabízí bezplatnou poradnu pro nájemce i majitele – stačí položit dotaz ve formuláři a ten se posléze i s patřičnou odpovědí objeví na stránkách mezi ostatními radami.

Konec měsíce znamená ukončení některých nájemních smluv, případně začátek nových. Řada lidí se ale díky nečekané situaci náhle potýká s obrovskými finančními potížemi, a nemohou proto včas splatit nájem, někteří by se pak například rádi ubytovali i navzdory omezenému pohybu osob v republice. “Poslední dva týdny se setkáváme se spoustou dotazů od klientů, kteří neví, jak nečekaným situacím čelit a na co mají v jejich případě nárok. Proto jsme dali dohromady webové stránky, které přináší odpovědi na nejčastější palčivé dotazy,” vysvětluje Radim Rezek, CEO startupu Flatio.

Pokud se na webových stránkách Flatio (pro nájemníky) a Flatio (pro majitele) neobjeví kýžená odpověď, kterou tazatel hledá, je na stejném místě k dispozici bezplatná poradna. ”Rozhodli jsme se po celou dobu trvání nouzového stavu poskytovat zdarma poradenství v souvislosti s nájmy a dopady vládních opatření na nájemní bydlení,” potvrzuje Rezek.

“Nové projekty s účelem pomoci v nelehkých dobách vznikají v posledních dnech téměř nepřetržitě, ale v oblasti bydlení jsme zatím ještě na nic nenarazili. Proto jsme se rozhodli, že přispějeme svojí trochou do mlýna. Ačkoliv se sami v oblasti pronájmů pohybujeme už řadu let, i my jsme si museli spoustu věcí kvůli novým opatřením znovu zjišťovat a ověřovat – proto jsme se chtěli o naše poznatky podělit s veřejností a ušetřit tak možná někomu starosti a zbytečnou práci,” vysvětluje vznik poradny CEO startupu.

Zdroj/foto: HustáKomunikejšn s.r.o./Titulní ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts