31 ledna, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Luxent spustil prodej projektu Na Meandru s luxusními a ekologickými vilami

Exkluzivní projekt Na Meandru čítá 15 moderních vil, které vyrostou na slunečné jižní stráni vysoko nad meandrem Vltavy – v obci Husinec-Řež, pouhých 12 km severně od Prahy. Technologicky sofistikované bydlení v elegantních domech se zahradami, terasami, bazénem, fitness či saunou získalo Cenu veřejnosti v regionu Středočeský kraj v soutěži Realitní projekt roku 2019. Zahájení výstavby se chystá na jaro příštího roku, dokončení je plánováno na přelom roku 2022 a 2023. Výhradním prodejcem projektu je společnost Luxent –⁠ Exclusive Properties.

Vily Na Meandru vzniknou na mírně svažitých pozemcích o velikostech od 707 m² do 1 425 m². Tři typy domů v několika cenových hladinách poskytují velkorysý prostor v dispozicích 5+kk až 6+kk. Rozlehlé otevřené obývací pokoje s krbem, s jídelnou a kuchyní budou propojené s prostornou terasou s bazénem směřující do zahrady. V horním patře budou rozmístěné ložnice a koupelny. Ta hlavní disponuje kromě koupelny i vlastní šatnou.

Součástí domů se stane také relaxační místnost se saunou, prosklená pracovna, komora, prádelna, technické zázemí, šatny a dostatek úložných prostor. Interiéry jsou navrženy prakticky, budou prosvětlené, vzdušné a řízené systémem chytré domácnosti.

Samozřejmostí budou nádherné výhledy na řeku a do krajiny. Ke každé luxusní vile se zahradou náleží garáž pro dva vozy a možnost parkování na pozemku. Promyšlené rozmístění staveb pak zajistí soukromí všem budoucím obyvatelům.

Návrh rodinných domů vyladily do současné podoby architektky studia Kreatier. Vyniká elegantním designem s jednoduchými a čistými liniemi. Obdélný tvar domu horizontálně rozčlení kšilty, které rovněž zastanou ve druhém patře funkci ochozových balkonů u ložnic. Fasády budou opatřeny betonovou stěrkou a velkoformátovými posuvnými okenními výplněmi.

Central Group pro obrovský zájem zahajuje prodej druhé etapy projektu Výhledy Chodovec

Energeticky soběstačné domy budoucnosti to jsou vily Na Meandru

Developerský projekt kromě důrazu na komfort a krásný design odráží i potřebu reagovat na rostoucí nároky hospodaření s energiemi a vodou.

„Cílem je nabídnout výjimečné bydlení v energeticky soběstačných, promyšlených domech, kde inteligentní technologie osvobozují od vysokých nákladů a umenšují každodenní starosti s chodem domácnosti. Developer tímto svým konceptem velké míry energetické nezávislosti oslovuje mnohé zájemce vyznávající moderní trendy a technologické inovace,“ vysvětluje makléřka projektu Šárka Tichá z realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties a dodává: „Vily samy vyrobí energii pokrývající spotřebu rodiny po dobu až 8 měsíců v roce, a to díky zpracování solární energie v synergickém propojení s tepelným čerpadlem země – voda. V některých z nich jsou navíc i bateriová úložiště pro dny bez slunečního svitu.“

V rámci celkového konceptu nízkonákladovosti a šetrnosti k životnímu prostředí se počítá rovněž s hospodařením s dešťovou vodou. Ideu nízkoenergetického a ekologického bydlení odráží také architektonické řešení, které zohlednilo prvky jako stínění střechami a předokenními žaluziemi, zelené stěny, fotovoltaické panely nejen na střechách, ale i na stěnách objektů a velké prosklené plochy orientované převážně na jih a západ.

Všechny vily budou zároveň vybaveny inteligentním řízením technologií. Takzvaný koncept smart home umožní například ovládat stínění a stropní chlazení za slunečných dnů, osvětlení a v neposlední řadě fungování tepelného čerpadla, větrání s rekuperací a funkci solárních systémů, fotovoltaického (pro výrobu elektřiny) a termického (pro ohřev vody).

Na slunečné stráni přímo v přírodě

Ředitel realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Jiří Kučera potvrzuje stoupající zájem o ekologické bydlení a zdravý životní styl: „Dlouhodobě vysoká poptávka po rodinných domech je v poslední době posílena současnou situací pandemie koronaviru, kdy lidé vyhledávají bližší kontakt s přírodou a touží tak po domech v klidnějších oblastech u vody nebo lesů. Navíc se projevuje rostoucí trend zdravého bydlení, přičemž mezi základní parametry hledané nemovitosti patří nyní stále častěji také ekologické aspekty a důraz na zdravé vnitřní prostředí.“

Obec Řež, která leží na pravém břehu Vltavy v okrese Praha-východ, tvoří dohromady s obcí Husinec katastrální území Husinec u Řeže. V lokalitě se nachází základní a mateřská škola, praktický lékař či restaurace. Další základní školou, pediatrem, lékárnou a veterinární ordinací pak disponují nedaleké Klecany. Co se týče větších nákupů, do OC Letňany lze autem dojet do 20 minut, spojení s metrem C Kobylisy zajišťuje příměstský autobus. Vlaková stanice se nachází přímo v obci na druhé straně Vltavy, dostupné lávkou pro pěší. S levým břehem řeky spojují lokalitu slavné vltavské přívozy.

Bydlení mimo hlavní město nabídne v této oblasti klid, přírodu za okny i široké volnočasové vyžití. Zelené okolí, pravobřežní cyklostezka podél Vltavy hned „pod humny“, nedaleká botanická a zoologická zahrada v Troji dávají možností nejen pro víkendový program. Za návštěvu určitě stojí také slovanské přemyslovské hradiště Levý Hradec, které leží na protějším břehu Vltavy a je jednou z nejvýznamnějších národních kulturních památek z počátku vzniku českého státu.

O společnosti Luxent – Exclusive Properties

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties působí na českém trhu od roku 2008 a za více než 10 let svého fungování se stala jedním z významných aktérů na trhu s exkluzivními nemovitostmi. Nabízí komplexní spektrum služeb od zprostředkování prodeje, koupě a pronájmu nemovitosti přes právní, investiční, finanční a projektové poradenství až po marketingové a analytické služby. Portfolio společnosti zahrnuje rezidenční, historické i komerční objekty.

Za dobu své existence kancelář zprostředkovala prodej více než 1 000 nemovitostí. Součástí činnosti realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties je také spolupráce s developery. Mezi aktuálně nabízené developerské projekty patří například luxusní komplex MOLO Lipno Resort, rezidenční projekt rodinných domů v Klecanech u Prahy, exkluzivní moderní vily Na Meandru v Husinci-Řeži či atypická Rezidence 111 ve Vrchlabí, vznikající spojením a přestavbou historické vily a malé továrny.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts