19 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Nová Elektra dalším rezidenčním projektem Finepu

Na Prahu 9, na pomezí Vysočan a Hloubětína, přichází FINEP s nejnovějším rezidenčním projektem. „Nová Elektra je první etapou, kterou zahajujeme další revitalizaci starší průmyslově administrativní plochy v Poděbradské ulici. Tento prostor změníme na moderní městské rezidenční bydlení,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel české společnosti FINEP.

První etapa rezidenčního projektu Nová Elektra má celkem 92 bytů o dispozicích od 1+kk (25,3 m2 ) až po rodinné prostorné byty 4+kk o velikosti 115,6 m2 . Byty v přízemí mají i své soukromé zahrady. Samozřejmostí jsou garážová stání i další skladovací prostory. Směrem do ulice Poděbradská budou v parteru ulice vybudovány obchodní jednotky.

Finep – Nová Elektra, vizualizace

„Starší průmyslově administrativní prostory v lokalitě o rozloze přes 43 tisíc m2 etapovitě zcela proměníme v následujících letech v moderní městskou rezidenční oblast s parky, hřišti i obchodními jednotkami. Očekávané budoucí investiční náklady v rámci celé výstavby lokality překročí hranici 3 miliard korun. Nezapomeneme ani na městskou zeleň, relaxační plochy a další městský mobiliář,“ prezentuje budoucnost lokality Tomáš Pardubický. Celkový počet bytů a termín výstavby bude záležet na procesu přípravy v souvislosti se schvalovacími procesy.

Finep – Nová Elektra, vizualizace

„Bytový projekt Nová Elektra bude navazovat na historii tohoto místa. Etapovitě zde vznikne rezidenční areál spojující tradici s technologií a nesoucí v sobě otisk umu, znalostí a energie, se kterou je tato lokalita již 100 let spjata,“ komentuje odkaz genia loci daného místa Tomáš Pardubický z Finepu. FINEP na Praze 9 navazuje na své dva velmi úspěšné rezidenční projekty Nová Harfa a Harfa Park s výstavbou více než 2 tisíc bytů. Ty v bývalém továrním brownfield prostoru doplnil o obchodní zóny, městské parky i dětská hřiště.

Zdroj/foto: FINEP CZ a.s.

Related Posts