5 února, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Představujeme developerský projekt od Horizon Holding: Zahálka

Zahálka bude nová malá moderní čtvrť v Praze 4. V několika etapách v sousedství golfového hřiště a Vltavy postupně vznikne sedm nadstandardních bytových domů, mezi nimi velkorysé parky s desítkami stromů, hřiště, pěstěné trávníky i louky, lemující biokoridor přírodního potoka. Tři mezinárodní architektonická studia a atelier krajinné architektury se spojily, aby společně vytvořily více než jen skvělé moderní bydlení v nových rezidencích. Tvoří adresu pro život plný života.

Přírodní břehy Vltavy, golfový green

Přírodní břehy Vltavy, golfový green i zástavba Hodkoviček a starých Modřan poskytují nebývalé potěšení pro oko a duši. Proto architekti vymysleli nové byty na Zahálce tak, že luxusní výhled zarámují do co největších oken, a nadto každému bytu nadělí terasu – od 1+kk až po 5+kk. Díky promyšlené kompozici domů a jejich okolí vznikne prostor pro klidné soukromí i společný rodinný a sousedský život. Tak, jak si představujeme nadčasové, neokázale luxusní bydlení.

Právě tady se budou potkávat sousedé, kteří si mají co říci. Stejnou péči jako architektuře věnujeme na Zahálce společným a venkovním prostorám, kde najdeme kromě hřiště pro děti i hřiště zvířecí, amfiteátr, a dokonce komunitní zahradu a v ní hmyzí domek. Zahálku ocení lidé, kteří nechtějí být závislí na dopravě autem a vyhovují jim jiné flexibilní způsoby přesunu městem. Centrum Prahy je od Zahálky vzdáleno pouhých 15 minut vyhlídkové jízdy na kole podél toku Vltavy a tramvaj jede každých 5 minut. Ovšem i hlavní spojnice pro auta je snadno dosažitelná.

Není nad sladkou únavu. Co takhle se natáhnout po poctivých kilometrech ujetých na bruslích anebo na kole po oblíbené cyklostezce, protínající Modřany a Hodkovičky cestou z náplavky až do Zbraslaví? Oddechnout si po sérii trefených golfových jamek nebo frisbee s přáteli? Zajít si vyčistit hlavu do pokojné Modřanské rokle? Anebo se věnovat záhonku v komunitní zahradě? Projít si celý park, který bude zároveň naučnou stezkou o vysázených druzích rostlin a stromů? Jít se s dětmi brouzdat k Zátišskému potoku? Pouštět draky, válet sudy, hrát si za stromy na indiány, vytáhnout v zimě boby a sjíždět svah přímo pod okny? Běhat, jezdit na kole a dýchat čerstvý vzduch?

Elegance. Nadčasovost. Čistota tvarů. Kvalita. Design, který přetrvá. Barvy, které se neokoukají. Architekti promysleli funkční detaily vybavení bytu tak, aby zdůraznili pohodlí, ale prostor nebyl zatížen zbytečnostmi. Proč? Aby každý nový obyvatel, obyvatelka – malí i velcí – měli možnost dotvořit si místa k slastiplnému zahálení po svém.

Každému bytu nadělili velká dřevěná francouzská okna s izolačním dvojsklem, dřevěné podlahy a vstupní i vnitřní bytové dveře o výšce 2100 mm. Podlahy ve vnitřních bytových prostorech si budete moci vybrat z několika variant, stejně tak jako obklady v koupelně a na WC.

Zdroj/foto: Horizon Holding

Related Posts