25 dubna, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Trigema Building odstartovala v Čáslavi další etapu proměny bývalých kasáren

V areálu bývalých kasáren Prokopa Holého ve středočeské Čáslavi zahájila společnost Trigema Building výstavbu dvou bytových domů. Zadavatelem investice za 110 milionů korun je město Čáslav.

Výstavbu dvou pětipodlažních bytových domů začala Trigema Building zemními a bouracími pracemi. Následovat bude zakládání objektů a hrubá stavba, která bude hotova do podzimu letošního roku.

„Projekt je součástí celkové proměny areálu bývalých kasáren. Jedná se o typický příklad, jak z původního brownfieldu vytvořit novou městskou čtvrť. Tato rezidenční zakázka je pro nás výjimečná tím, že zadavatelem je přímo město Čáslav a ne soukromý investor,“ říká Petr Bělina, předseda představenstva Trigema Building.

Byty budou ve velikosti od 2+kk do 4+kk. Součástí obou budov bude celkově 34 bytů, sklepy a garážová stání umístěná v suterénu. Konstrukce domů bude kombinací železobetonového a zděného stěnového systému. Příčky v jednotlivých bytech budou zděné. Vedle toho se rovněž počítá s plastovými okny s izolačními trojskly, předokenními žaluziemi a vzduchotechnikou s rekuperací.

Kromě samotné výstavby dvou bytových domů je součástí prací Trigema Building navíc i úprava okolního prostoru, včetně komunikací a terénních a sadových úprav.

V areálu bývalých čáslavských kasáren Prokopa Holého tak postupně mizí budovy a výrobní haly, které byly v minulosti využívány armádou. Součástí záměru by měly být do budoucnosti další bytové a zároveň pak také obchodní a volnočasové plochy.

„Partnerem města jsme se stali díky tomu, že jsme ve veřejné soutěži splnili všechna požadovaná kritéria a předložili ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Pro místní střední odbornou školu a učiliště zde již navíc dokončujeme zateplení a rekonstrukci jejich objektů,“ dodává Radim Šponar, obchodní ředitel Trigema Building.

Zdroj/foto: Trigema a.s./Vizualizace – VM Projekt

Related Posts