5 února, 2023
Výstavba a remodeling

Modernizaci nemocnice v Jičíně provádí HSF System SK

Nemocnice v Jičíně bude mít nový hlavní vjezd do areálu včetně vrátnice s lékárnou. Zhotovitelem projektu je společnost HSF System SK. Investorem modernizace vstupní části nemocnice je Královéhradecký kraj. Dokončení výstavby za 36 milion korun je plánováno na podzim 2020.

Generálním zhotovitelem stavebních prací pro vybudování vrátnice a lékárny v areálu jičínské nemocnice je HSF System SK. „Rád bych vyzdvihl spolupráci s Královéhradeckým krajem, která je od začátku projektu velmi profesionální a konstruktivní ve všech směrech,“ říká Ing. Ilja Nikolov, vedoucí výrobního střediska, které má realizaci projektu na starost.

Nová budova vrátnice bude mít rozměry 54 x 10 metrů, na výšku potom 4,8 metrů. Plocha rekonstruovaných a nových zpevněných ploch je přibližně 350 m2. Na opláštění střechy a části fasády bude použita kombinace falcovaných plechů z titanzinku a trapézových plechů, které mají dlouhou životnost, tvarovou a barevnou stálost.

„Budova současné vrátnice vznikla ve 20. letech minulého století, čemuž odpovídá i její stav. Královéhradecký kraj proto investuje do stavby nové budovy, kde bude nově i lékárna, která v areálu nemocnice chybí. Lékárna tak bude sloužit jak pacientům, tak potřebám nemocnice. Současně s tím rozšíříme vjezd do nemocnice,“ uvedl Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Modernizace hlavního vjezdu zlepší přístupnost do nemocničního areálu a umožní vybudovat v objektu nové vrátnice chybějící nemocniční lékárnu. Rozšířený vstup s moderním parkovacím systémem se závorami bude zahrnovat vjezdový a výjezdový pruh včetně chodníku pro pěší.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts