31 ledna, 2023
Výstavba a remodeling

OHL ŽS: Bakešův pavilon prošel kompletní modernizací

Více než dva roky trvala kompletní rekonstrukce historického Bakešova pavilonu na Žlutém kopci v Brně. Byla to první takto rozsáhlá rekonstrukce po více než sto letech provozu této budovy Masarykova onkologického ústavu. Pavilon prošel kompletní modernizací, přibyly zde dva nové operační sály, dvě nová lůžková oddělení a nové ambulance. Budova si i přes modernizaci zachovala z vnějšku historický ráz, s ostatními pavilony v areálu je propojena dvěma koridory pro pohodlný průchod. Celá rekonstrukce vyšla na 431 milionů korun a jejím zhotovitelem bylo sdružení firem UNISTAV CONSTRUCTION a.s. a OHL ŽS, a.s.

V pátek 5. února proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného pavilonu za účasti ministra zdravotnictví doc. MUDr. Jana Blatného, Ph.D., současného ředitele MOÚ prof. MUDr. Marka Svobody, Ph.D. a emeritního ředitele MOÚ prof. MUDr. Jana Žaloudíka, CSc. Po přestřižení pásky a prohlídce areálu následovala i krátká tisková konference.

V The Flow Building byly dokončeny kanceláře na míru pro společnost Graebel

Jak řekl ministr zdravotnictví Blatný: „Role Masarykova onkologického ústavu, co by Národního onkologického centra, je nezastupitelná, a proto jsem velmi rád, že modernizace Bakešova pavilonu umožní rozvíjet a zvyšovat standard specializované léčby v Česku,” . 

Nově totiž po rekonstrukci Bakešova pavilonu MOÚ disponuje celkem 6 operačními sály, čímž se řadí k předním chirurgickým pracovištím v České republice s onkologickou specializací.

V přízemí pavilonu se nachází chirurgické, gynekologické a anesteziologické vyšetřovny, vč. zákrokového sálu, v patře podzemním pak zmíněné dva nové operační sály a technické zázemí budovy. Dvě nadzemní patra patří lůžkovým oddělením s celkovou kapacitou 52 lůžek. V půdní vestavbě jsou pak umístěny kanceláře a pracovny lékařů. V okolí budovy došlo k navýšení parkování o 28 míst, včetně prostoru pro sanitní vozy a drobným parkovým úpravám.

Celá rekonstrukce probíhala za zachování běžného provozu jednotlivých částí pavilonu, a byla proto rozdělena do čtyř etap. V současné době probíhá a finalizuje stěhování do nových prostor Bakešova pavilonu a jeho části budou do konce února 2021 kompletně uvedeny do provozu.

O společnosti OHL ŽS

OHL ŽS, a.s. je dynamická multioborová stavební společnost zaměřující se na komplexní realizaci stavebních děl, jejich modernizaci, údržbu i rekonstrukci. Na stavebním trhu působí déle než 65 let a patří k největším a nejvýznamnějším firmám v oboru v České republice. Společnost je od roku 2003 součástí nadnárodní španělské stavební skupiny OHL (Obrascón Huarte Lain, S.A.).

Rozsah činnosti zahrnuje oblast pozemního, železničního, silničního a podzemního stavitelství, vodohospodářských a inženýrských staveb, sanací, technologií i zařízení, spolu s nabídkou služeb mechanizace a dopravy. Společnost dokáže řešit i nestandardní či technologicky náročné požadavky klientů, a to ve špičkové kvalitě a ojedinělém zpracování.

Zdroj/foto: OHL ŽS, a.s.

Related Posts