14 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Oplocení firemních pozemků: Jak zvolit to nejlepší?

Chránit a ohraničit si pozemek je jedním z nejdůležitějších aspektů při zajištění bezpečnosti svého majetku. Pro firmy navíc nezbytnost ochrany platí dvojnásobně. Oplocení firemních pozemků může alespoň částečně zabránit krádežím, a proto je velmi důležité vybrat ze všech druhů plotů ten pravý. Čím se má ale firma při výběru oplocení řídit? Jaké jsou nejlepší výsledky v poměru cena a výkon?

Výběr materiálu pro oplocení

Druh a materiál je pouze jeden z mnoha problémů při řešení oplocení. Během rozhodování záleží především na tom, jaká jsou stanoviska firmy. Pokud firma řeší ekonomickou stránku věci, je vhodné vybrat klasiku, která bude zároveň splňovat stanovené požadavky. 

Poplastované pletivo je v tomto případě ideálním řešením. Ačkoliv materiál není zcela nezničitelný, je i tak dost odolný, pevný a dostupný za příznivou cenu. Pozinkované pletivo je oproti klasickému pletivu více odolné a přesto velmi snadné na užití, takže investice se do něj v rámci časového hlediska rozhodně vyplatí. Svařené pletivo je jednotným celkem svařovaných sítí, které má již modernější vzhled a je velmi pevné a snadné na montáž.

108 AGENCY: Český trh průmyslových nemovitostí za Q2/2021

Lesnické uzlové pletivo je skvělým řešením v případě, že se firma potýká s oplocením firemního pozemku v nestandardním přírodním terénu. Pletivo je přizpůsobené právě pro soužití s tímto plotem, respektive se pletivo přizpůsobuje tak, aby udrželo své ohraničení a neprůbojnost.

Elegantnější a estetičtější řešení oplocení firemních pozemků

Vzhlednějším a velmi bytelným řešením především pro městské oblasti jsou plotové panely. Ty zajistí vyšší bezpečí a efektivitu ohraničení pozemku. Ačkoliv se toto oplocení firemních pozemků nebude přizpůsobovat svému okolí, jako jsou například keře nebo větve, bude i tak skvělým řešením pro vymezení plochy firmy. Díky odolnosti a síle materiálu tak bude cizí, neoprávněná manipulace obtížná a zajistí se vyšší bezpečnost pozemku.

Čím může firma dále vylepšit oplocení pozemků?

Při oplocování firemních pozemků je nutné počítat také s dalšími faktory, které budou ovlivňovat jeho instalaci. Pokud je plot upevněn samostatně do půdy, je nutné počítat s vlivem přírodních podmínek, jako je vliv nepříznivého počasí na terén a jeho posun. K tomuto problému je například vhodným řešením betonová podhrabová deska pod plot, která zajistí jeho stabilitu při většině nepříznivých přírodních podmínek.

Co má dělat firma v případě, kdy chce zajistit větší soukromí pozemku? Nebo v případě, že chce zabránit slunečnímu záření na určitá místa? V tomto případě jsou dobrým řešením doplňky, jako je například stínící síť, která nejen vytváří stín za oblast plotu, ale také snižuje viditelnost skrze plotek. Bojíte se cizího a ilegálního vniknutí na pozemek firmy? V takovém případě je vhodným řešením pro oplocení firemních pozemků ostnatý drát, který zajistí vyšší bezpečnost.

Zdroj/foto: Weboo s.r.o.

Related Posts