31 ledna, 2023
Výstavba a remodeling

Společnost PSG dokončila budovu pro FLINTSTORE už za 8 měsíců

Po pouhých osmi měsících otrokovický závod PSG Construction dokončil skladovací a provozní budovu společnosti Flintstore ve Zlíně-Malenovicích. Jedná se o rozsáhlou skladovací halu o celkové ploše 13,5 tisíce metrů čtverečních, v níž je možné uskladnit 15 862 palet s potravinářským zbožím.

I přes řadu úskalí, především opatřením proti pandemii koronaviru, která projekt ovlivnila v jeho počátku i na samotném konci, byla stavba dokončena v termínu stanoveném smlouvou. Ten byl velmi krátký. Stavět se začalo o dvacet dní později kvůli nezbytnému čekání na nabytí právní moci stavebního povolení.

Projektový tým toto zpoždění za další dva měsíce smazal a v květnu se dokonce dostal do předstihu proti plánovanému harmonogramu. Celá budova je založena na 122 pilotách. Nosnou konstrukci, kterou skvěle a v termínu provedlo PSG, a. s., tvoří montovaný skelet. Je potřeba zdůraznit, jak velkou výhodou byla vlastní prefa s výrobou a profesionální montáží prefabrikované nosné konstrukce.

OHL ŽS: V Jihlavě vznikne nová budova krajského úřadu

Opláštění budovy je řešeno kvalitními sendvičovými panely Kingspan s výplní z minerální vaty tvořící skládaný střešní plášť. Uvnitř jsou pak instalovány moderní robustní regálové systémy, které jsou zčásti pojízdné na kolejnicovém systému a umožňují tak výrazné posílení skladových kapacit objektu. Díky tomu se zvýšil roční obrat objektu, a to na více než 60 tisíc palet/rok.

O společnosti PSG

Počátky činnosti skupiny PSG jsou spojeny s 20. léty 20. století a obuvnickým koncernem Baťa, z jehož stavebního oddělení firma vznikla. Zajišťovali celosvětovou průmyslovou výstavbu rychle se rozvíjejícího globálního koncernu.

Ve druhé polovině minulého století se firma začala specializovat na bytovou a především průmyslovou výstavbu. Kromě České republiky se orientovala na zahraniční trhy, což trvá dodnes. Jejich stavby proto naleznete v mnoha zemích celého světa na čtyřech kontinentech.

Také v tomto století se prosazují na domácím scéně i zahraničních trzích. Firma je schopna realizovat náročné stavby s garantovanou kvalitou na různých místech zeměkoule, třeba i tam, kde byste to nečekali – v Antarktidě postavila polární stanici. Je tak již dlouhá léta vaším spolehlivým partnerem, na něhož se můžete s důvěrou obrátit vždy, když budete chtít realizovat velké i malé projekty.

Zdroj/foto: PSG Construction a.s.

Related Posts