19 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

PSJ Concrete staví konstrukci objektů Rezidence Waltrovka

Aviatica a Walter. Dvě významné součásti rozsáhlého developerského projektu společnosti Penta Real Estate na území bývalé továrny Walter Motors v pražských Jinonicích. A také dvě budovy, na jejichž zrodu či obnově se podílely výrobní kapacity PSJ. Od července loňského roku se do tohoto výčtu řadí třetí projekt – Rezidence Waltrovka.

Nová moderní městská čtvrť na území o rozloze 16,5 hektaru je už realitou. Dokončena je čtveřice nepřehlédnutelných obchodně administrativních budov, rekonstrukce historického objektu Walter, a též většina bytových objektů, které vznikají pod uceleným označením Rezidence Waltrovka. Tento celek nabízí ve své první etapě více než 650 bytů ve čtyř až sedmi podlažních budovách a 47 řadových rodinných domů.

Většina bytových jednotek už má nejen své majitele, ale i obyvatele. K završení projektu Rezidence Waltrovka zbývá jen výstavba bytových domů označených E1 až E9, které se nacházejí v západní části areálu. Vybudováním jejich železobetonové monolitické konstrukce bylo pověřeno specializované středisko PSJ.

Zrod osmi „éčkových“ objektů je rozdělen do dvou etap. „První fáze zdárně proběhla od července 2017 do poloviny března 2018 a představovala realizaci monolitu pěti budov. Specifický a realizačně náročnější byl samostatný objekt E1, jenž má půdorysný tvar „L“, nabídne 49 bytů a je konstrukčně řešen jako celomonolitický. Čtyřpodlažní objekty E4, E5, E7 a E8 kombinují železobetonový skelet s vyzdívkami. Spojuje je společný suterén a v jejich útrobách celkem vznikne 60 bytů,“ sdělil Pavel Pecha, hlavní stavbyvedoucí PSJ Concrete.

Pecha doplnil též informace k rozsahem menší II. etapě prací: „Druhou část naší dodávky jsme zahájili betonáží základové desky na počátku března. Práce na železobetonové monolitické konstrukci objektů E2, E3 a E9 by měla být předána v polovině července 2018. Naše kompletní dodávka pro projekt Rezidence Waltrovky představuje náklady ve výši přes 104 milionů korun a uložení 10 tisíc kubíků betonu.“

Architekty budov řady „E“ se stala jedna z předních architektonických a projektových kanceláří v Česku – společnost CASUA. Bytové domy E2 až E9 představí vůbec poprvé provedení ve vysokém standardu Premium. Návrh počítá s privátní zahradou, herními prvky, zelení a prostorem pro odpočinek. V nabídce budou byty ve čtyřpodlažních budovách s velkými zahradami, krytými balkony a terasami s velkými okny.

Interiéry poskytnou například dřevěné podlahy a lakované bezfalcové interiérové dveře a velkoformátové obklady a dlažby. Dům E1 uzavírá celou lokalitu ze severu. Ve standardu Elegance nabídne šest pater s většími byty v horních podlažích, jižními a západní výhledy a menší soukromou zahradu na severní straně. Termín dokončení prvních domů této etapy je stanoven na leden 2019.

Zdroj/foto: PSJ, a.s., PSJ CONCRETE a.s./Penta Investments, s.r.o. (www.waltrovka.cz)

Related Posts