17 května, 2024
Výstavba a remodeling

Stavební společnost WIRTUUU představuje nový způsob dodávky staveb na klíč, který je tradiční v Japonsku

Chystáte se stavět dům, rekonstruovat byt, kanceláře nebo na údržbu zahrady? Pokud nevsadíte na vlastní síly, čeká vás výběr dodavatele, případně i více dodavatelů. Úkol často nelehký, protože svěřit někomu stavbu svého domova nebo kancelářských prostor musí být sázkou na jistotu.

Jednou z možnosti je nechat si stavbu připravit tzv. na klíč. Odpadnou vám tím starosti se zařizováním a hlídáním jednotlivých stavebních profesí během stavby nebo rekonstrukce, které přenecháte hlavní stavební firmě. Tu můžete kontrolovat i díky transparentnímu účtu, kde přesně vidíte, kolik vás jednotlivé práce i materiál na stavbě stojí. S takovou službou nyní přichází stavební společnost WIRTUUU.

„Systém transparentní dodávky stavby je v ČR úplnou novinkou. Služba totiž umožňuje mít celou zakázku pod kontrolou, přestože zodpovědnost zůstává na straně stavební firmy. Celý systém takto vedených staveb je zcela běžný v Japonsku, kde jej vymysleli a dobře funguje. V preciznosti Japonců jsme se tak inspirovali pro vývoj tohoto systému dodávky staveb u nás. Se stavařinou máme dlouholeté zkušenosti, tento systém transparentní dodávky je však zcela nový,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti WIRTUUU.

Jak systém transparentní stavby funguje?

Stavební společnost WIRTUUU pracuje za předem smluvenou cenu a veškeré subdodávky v rámci spolupráce má zákazník možnost ovlivňovat, jsou s ním konzultovány a schvalovány, včetně skutečných cen za práci a materiál. Systém zahrnuje jak přípravu, tak realizaci stavby nebo rekonstrukce i záruku po jejím dokončení.

„V praxi to tedy funguje tak, že společnost vysoutěží u subdodavatele nejvýhodnější možnou cenu práce či materiálu a ta je ve stejné výši předložena zákazníkovi. Pomocí transparentního účtu pak má klient pod kontrolou veškeré provedené platby s třetími stranami stavby. Kromě transparentnosti plateb pak společnost zajišťuje také technický dohled nad realizovaným dílem i plnění BOZP vybraných subdodavatelů,“ říká Jiří Bonk.

Kolik služba stojí?

Zisk WIRTUUU je stanoven předem jako pevná a neměnná částka podle finančního objemu stavěného v daném měsíci. „Jsme schopni v průměru ušetřit zhruba 10 -15 % z celkové ceny stavby,“ uzavírá Jiří Bonk ze stavební společnosti WIRTUUU.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o./Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts