31 ledna, 2023
Výstavba a remodeling

JB Stavební: Aula zlínského Academia centra získává budoucí podobu

Po čtvrtroce prací už získává aula Academia centra zlínské Univerzity Tomáše Bati budoucí podobu. Dokončeny jsou bourací práce a probíhají navazující stavební a technologické dodávky.

„Za částku převyšující 69,5 milionů korun bez DPH a necelý rok výstavby, budou současně zrekonstruovány všechny související provozy auly, jako je foyer, šatny a sociální zázemí objektu,“ uvedl Jaromír Baláž, ředitel společnosti JB Stavební ze skupiny Swietelsky.

VGP startuje výstavbu technologického parku u Českých Budějovic

Rekonstrukce čtvrt století starou aulu změní k nepoznání. Její kapacitu zvýší na více jak 400 míst a bude vybavena nejmodernější technologií. Modernizací projde také osvětlení, audiovize, akustika a interiérové zastínění, které budou odpovídat současným nárokům.

Pracuje se podle návrhu místní rodačky a mezinárodně uznávané architektky Evy Jiřičné, která pro univerzitu už v minulosti připravila několik významných realizací.

Úspěch jejích projektů spočívá ve zcela jasné představě o výsledku, použití vybraných materiálů a v důrazu na provedení stavebních prvků. Proto jsme s realizačním týmem projektantů v neustálém kontaktu a v každodenní konfrontaci s požadavky na použité materiály a provádění i sebemenších detailů,“ vysvětluje Jaromír Baláž.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně patří mezi nejmladší vysoké školy v Česku. Založena byla v lednu 2001 a nyní na ní působí přes 9 tisíc studentů. Ti první ve městě ale absolvovali už před 70 lety, kdy zde vzniklo detašované pracoviště Slovenské vysoké školy technické.

O společnosti JB Stavební

Brněnská společnost JB Stavební je součástí české skupiny Swietelsky od jara 2018. Ve struktuře společnosti SWIETELSKY stavební tvoří závod Pozemní stavby MORAVA. Mezi její poslední realizace patří i stavba kostela blahoslavené Marie Restituty v Brně – Lesné, oceněná v soutěži Stavba roku 2020. V ní jí porota udělila Cenu mediálního partnera časopisu ASB.

Zdroj/foto: PhDr. Zdeněk Zuntych

Related Posts