31 ledna, 2023
Výstavba a remodeling

The Flow Building získala akreditaci BREEAM na úrovni „Outstanding“

The Flow Building, víceúčelový projekt společnosti Flow East vznikající na pražském Václavském náměstí, je první budovou v České republice, která podle aktuálního certifikačního schématu BREEAM dosáhla nejvyššího možného hodnocení „Outstanding“.

Prestižní akreditace svědčí o závazku projektového týmu postavit udržitelnou budovu, snížit spotřebu zdrojů i emisí uhlíků a vytvořit zdravé pracovní prostředí.

BNP Paribas Real Estate: Výstavba kanceláří v Praze zatím pokračuje, skončilo ale období spekulativního developmentu

BREEAM je přední mezinárodní metoda hodnocení udržitelnosti budov využívající auditu a certifikace třetí stranou, což zaručuje, že certifikované budovy jsou v globálním kontextu nejlepšími příklady environmentálně ohleduplné výstavby.

„Těší nás, že se nám akreditaci BREEAM na úrovni ‚Outstanding‘ podařilo získat. Jsme hrdí na všechny, kteří k tomuto úspěchu přispěli,“ říká James Woolf, zakladatel a CEO společnosti Flow East.

„Od samého počátku nám toto certifikační schéma pomáhalo v realizaci našich udržitelných cílů.  A i nyní, při vstupu do provozní fáze budovy, jsme odhodlaní zajistit, aby i nadále udržitelnost zůstala prioritou této nádherné stavby, jakož i celé společnosti Flow East.“

Mezi klíčové prvky udržitelnosti The Flow Building patří vynikající dostupnost městské hromadné dopravy, inkluzivní a srozumitelný design, flexibilní podlahové plochy, 56 dobíjecích stanic pro elektrické automobily, místnost pro skladování kol a převlékárny, vysoký podíl přirozeného denního světla v kancelářských prostorách, automatické stínění vnější fasády a vnitřní ochrana před UV zářením. Řada inteligentních zelených technologií zajišťuje vysoký standard uživatelského pohodlí, zdravé životní prostředí, dlouhodobé úspory nákladů a snížené dopady na životní prostředí.

K celkovému wellbeingu nájemců budovy přispívá i všem z nich dostupný společenský prostor The Flow Zone na střešní terase poskytující výjimečné prostory pro práci i odpočinek a úchvatný výhled na Prahu.

The Flow Building

představuje kombinaci jedinečného designu 21. století a nejnovějších technických řešení. Předností projektu jsou rozměrné flexibilní prostory a velké množství přirozeného denního světla. Budova byla navržena tak, aby nabídla pasivní metody ke snížení spotřeby energie nájemců. Projekt usiluje o získání hodnocení BREEAM „Outstanding“.

O společnosti Flow East

Flow East a.s. je dlouhodobý soukromý investor vlastnící portfolio prvotřídních komerčních, maloobchodních a rezidenčních nemovitostí v Praze a v přilehlých oblastech o celkové rozloze přesahující 200 000 m2.

Společnost působí v České republice od roku 1990, kdy byla založena současným majitelem Jamesem Woolfem, britským občanem s českými kořeny. Stávajícím vlajkovým projektem společnosti je prvotřídní kancelářský a maloobchodní objekt The Flow Building na pražském Václavském náměstí v hodnotě 2 miliard korun českých. The Flow Building poskytne uživatelům tři patra maloobchodních prostor a sedm pater energeticky efektivních, udržitelných kanceláři třídy A. To vše na 2 500 m2 podlahové plochy v každém z pater, v nové ikonické budově se střešní terasou poskytující výhled na Pražský hrad.

Zdroj/foto: Best Communications s.r.o.

Related Posts