6 května, 2024
Výstavba a remodeling

Trigema odstartovala další část rekonstrukce SPA Hotelu Thermal v Karlových Varech – Areál Bazén

Na rekonstrukci Hotelu Thermal v Karlových Varech se začala podílet společnost Trigema, která zde kromě prací na snížení energetické náročnosti budovy postupně obnoví bazénový komplex. Celkové náklady dosahují dohromady zhruba 200 milionů korun.

Trigema již opravuje část fasády Hotelu Thermal – Areál bazén a současně zde provádí práce na snížení energetické náročnosti. Stavební úpravy zahrnují například výměnu výplní otvorů, zateplení teras a střech a opravu kovových konstrukcí, a to včetně všech nutných stavebních a ostatních souvisejících prací. Náklady této části zakázky, která by měla skončit během léta, jsou zhruba 56 milionů korun.

Pražské byty: zahájených staveb ubylo o 40 %

Kromě výše uvedených činností Trigema v Hotelu Thermal připravuje stavební úpravy stávajícího bazénového komplexu s celkovou kapacitou 552 osob.

Součástí zakázky tu bude mimo jiné nová přístavba strojovny VZT a především pak výměna bazénové vany stávajícího venkovního bazénu, který bude rozdělený na dvě části: jednak na koupelový bazén s běžnou bazénovou vodou o rozměrech 39 x 15 metrů a dále pak bazén ve velikosti 10 x 15 metrů, kde bude pouze vřídelní voda. Bude se jednat o jediné takové místo v Česku, které bude moci vřídelní vodu v této podobě nabídnout.

V prostorách bývalého zázemí restaurace ve 2. a 3. nadzemním podlaží dojde k vestavbě saunového a wellness centra pro cca 140 osob. Nové šatny budou společné pro bazén i sauny. Dále tu vznikne nové dětské brouzdaliště s maximální hloubkou 40 centimetrů. Energetická spotřeba pro vytápění, ohřev TUV a bazénové vody bude z velké části hrazena ziskem tepla z vřídelní vody a odpadního tepla ze saun. Nové ochozy bazénu a dětského brouzdaliště jsou na základě požadavků památkové péče navrženy z nekluzné keramické dlažby.

Celkové náklady na tuto část zakázky, jež skončí na sklonku léta, vyjdou na 145 milionů korun.

Jednotlivé činnosti na rekonstrukci hotelu koordinujeme s památkáři a dalšími odborníky. Výsledkem bude obnova celého místa, které se za dobu, kdy bylo otevřeno veřejnosti, stihlo už stát ikonou Karlových Varů. Jedná se o jednu z nejprestižnějších zakázek v historii naší společnosti,“ říká Ing. Radim Šponar, obchodní ředitel Trigema Building.

Hotel Thermal byl na základě architektonického návrhu Věry a Vladimíra Machoninových postavený ve druhé polovině 60. let pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Rekonstrukce místa začala v loňském roce. Kompletně by měla být dokončena příští rok.

O společnosti Trigema

Za více než 26 let vývoje se Trigema z malé lokální firmy stala respektovaným hráčem na domácím developerském trhu.

Celé to začalo v roce 1994. Náhoda svedla dohromady Marcela Sourala, Jaroslava Zemana a ještě jednoho kamaráda a společně vymysleli, že založí stavební společnost. Založení firmy bylo načasováno kvůli první zakázce, na kterou měli políčeno – stavbě supermarketu v Liberci. Vše bylo nachystáno: maringotky, stroje, dělníci…

Dva dny před plánovaným zahájením a podpisem smlouvy však jejich představy o bleskovém začátku podnikání vzaly za své. Vysněnou zakázku získala jiná firma. A tak novopečení zakladatelé firmy roznášeli letáčky po Břevnově a nabízeli opravy plotů v řádu tisíců korun. V roce 1994 realizovali asi tři, ale nevzdali se.

Od stavby prvního plotu se společnost posunula k chytrým bytovým projektům, vědeckotechnickým parkům i sportovním areálům. Vyrostla z ní developerská společnost s přesahem do dalších aktivit. Dodnes působí jako stavební firma, věnuje se ale také správě budov a facility managementu. Provozuje vědeckotechnické parky, sportovní areály, má za sebou zkušenosti s kongresovými centry.

Zdroj/foto: Trigema a.s./Shutterstock

Related Posts