13 května, 2024
Výstavba a remodeling

V Holýšově byl položen základní kámen pro stavbu nové části výrobního závodu

Společnost EvoBus se rozroste o novou výrobní halu, generálním dodavatelem stavby je STRABAG a.s.

V západočeském Holýšově se v pátek 22. června 2018 v areálu společnosti EvoBus Česká republika s.r.o. uskutečnilo položení základního kamene pro novou část výrobního závodu. Jejím generálním dodavatelem je společnost STRABAG a.s., odštěpný závod Pozemní a inženýrské stavitelství Praha, Oblast Čechy Sever + Východ.

Na základní kámen poklepali tito významní hosté, starosta města Holýšova Mgr. Jan Mendřec, ředitel výroby Daimler Buses Dr. Marcus Nicolai, ředitel Daimler Buses Till Oberwörder, vedoucí projektu rozšíření závodu Holýšov Simon Schneider, ředitel lidských zdrojů Daimler Buses Lutz Wittig, vedoucí rozvoje závodů Daimler Buses Andreas Peter, jednatel EvoBus Česká republika s.r.o. Dr. Thomas Rohde a výrobní ředitel závodu v Holýšově pan Volkan Tutal. Za zhotovitele STRABAG a.s. se této významné události účastnili Ing. Radim Aulický, ekonomický ředitel Direkce TQ STRABAG a.s. a Ing. Aleš Fišer, technický ředitel oblasti Čechy Sever + Východ Direkce TQ STRABAG a.s.

Při příležitosti uložení základního kamene zároveň stavba připravila zděný pilíř, do kterého byly uloženy ve zvláštní schránce pamětní předměty vztahující se jak k vlastní stavbě, tak ke dni, kdy se uložení základního kamene uskutečnilo.

Po slavnostním ceremoniálu se o víkendu v prostoru závodu uskutečnil rodinný den pro zaměstnance závodu, na který byli pozváni také všichni přítomní hosté, jakož i široká veřejnost u příležitosti dvacetiletého výročí založení společnosti EvoBus v České republice.

Zahájení výroby v nově dokončeném závodě je plánováno na jaro roku 2019. Kompletní dokončení projektu pak na prosinec téhož roku.

Zdroj/foto: STRABAG a.s.

Related Posts