19 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Zámek Nebřenice prochází citlivou rekonstrukcí

Projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA již od června 2021 úspěšně pokračuje jako člen týmu odpovědného za Construction Management v rekonstrukci Nebřenického zámku. Nyní v říjnu se intenzivně pracuje na dokončení střechy, fasády a také na zasklení celého objektu. Tento zámek je významnou součástí developerského komplexu a golfového areálu Oaks Prague Nebřenice. Rekonstruovaný zámek poskytne kulturní zázemí pro obyvatele Oaks Prague a zaujme roli významné a nepřehlédnutelné golfové klubovny.

Zámeček v Nebřenicích vznikl na místě hospodářského stavení a v 19. století prošel klasicistní přestavbou. Zámek, stejně tak jako přilehlý park, je národní kulturní památkou.

„Při rekonstrukci je kladen vysoký důraz na precizní architektonické zpracování. Dbáme na to, aby stavební práce probíhaly citlivě a v souladu s požadavky Národního památkového ústavu,“ hovoří o průběhu stavby Ing. Miloš Kostka, ředitel divize projektového řízení Obermeyer Helika.

Předposlední etapa Vantaa projektu Suomi Hloubětín je zkolaudovaná

„V rámci naší činnosti koordinujeme dodavatele stavebních činností tak, aby výsledek byl nejen finančně efektivní a časově úsporný, ale také abychom dosáhli očekávaného cíle této jedinečné stavby. Pro projekt samotný je také přínosné, že v pozici contruction managementu jsme součástí zkušeného týmu projektového managementu společnosti Arendon,“ doplňuje své vyjádření k činnosti Obermeyer Helika Ing. Miloš Kostka.

„Můžeme tak být obohaceni o další cenné zkušenosti,“ uzavírá Ing. Miloš Kostka.

Rekonstrukce zámku byla zahájena v březnu 2020 a její ukončení je plánováno na březen 2022. Investorem je společnost Arendon Development Company.

OAKS – Zámek Nebřenice, golfová klubovna

O společnost OBERMEYER HELIKA

Společnost OBERMEYER HELIKA patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť.

Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, administrativní budovy Mechanica Waltrovka, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./OAKS – Zámek Nebřenice

Related Posts