2 února, 2023
Obchodní centra a retail

2018: skvělý rok pro CBRE Retail Agency

CBRE Retail Agency má za sebou skvělý rok – i díky vám, zákazníkům, klientům, pronajímatelům a nájemcům. Rádi bychom se s vámi podělili o některé skvělé momenty roku 2018.

CBRE: Náš dvanáctičlenný tým uzavřel smlouvy na 263 retailových jednotek (ve 148 případech šlo o obnovy či prodloužení stávajících kontraktů). Celkem se jedná o 42 500 m2 ve 14 městech a 21 nákupních centrech. Pro představu to odpovídá ploše téměř šesti fotbalových hřišť nebo 650 průměrně velkých bytů. Součástí našeho týmu jsou dva specialisté na moravský region, dva specialisté pro oblast Food & Beverage, jeden pro klienty v Leisure segmentu a tři specialisté na High street.

„Mám velkou radost nejen z toho, že se našemu týmu podařilo uzavřít velký počet smluv, ale i z faktu, že do obchodních center přivedl řadu zcela nových značek, a pomohl tak zlepšit jejich tržní pozici, výkony i tvorbu přidané hodnoty pro naše klienty. Exkluzivně zastupujeme značky jako Tous, Palmers či Samsung a řadu dalších značek pak na nevýhradní bázi. Pyšní jsme na rozsáhlou rekonstrukci obchodního centra Letňany, která se podařila dokončit ve velmi krátké době a s mimořádnými výsledky. Za pozornost rovněž stojí fakt, že se nám podařilo zprostředkovat otevření nové reprezentativní prodejny FAnn parfumerie. A nechtěla bych opomenout ani výjimečnou práci našeho týmu na dalších projektech jako Nisa Liberec, Campus Square, Královo Pole, Letmo, Central Most a mnoho dalších. Na výkon celého Retail Agency týmu jsem velmi hrdá a chtěla bych každému z jeho členů touto cestou poděkovat. Jsme ve výtečné startovní pozici uspět i v nadcházejícím roce 2019.“, říká Katarína Brydone, Head of Retail společnosti CBRE

Podrobnosti některých kontraktů roku 2018 na něž jsme obzvlášť hrdí:

Nový FANN BEAUTY ATELIER byl otevřen v centru Prahy v historickém Ehlenově Domě na Jungmannově náměstí, který vlastní společnost ECE European City Estates. Tato exkluzivní dvoupatrová parfumerie a concept store Česko-Slovenské společnost FAnn nabízí 16 ekologicky a společensky odpovědných značek, VIP poradenskou zónu a jedinečnou sekci “Made in Czechoslovakia” s tuzemskými kosmetickými značkami a produkty.

Znovuotevření OC LETŇANY po rekonstrukci s celkovými náklady bezmála půl miliardy korun řízené CBRE. Ta zahrnula téměř polovinu všech prodejních a sdílených prostor. Byl navržen a postaven nový vchod do fashion galerie a kompletně renovován a rozšířen food court, kde nyní naleznete 9 nových restaurací a na 350 míst v prostorném, pohodlném prostředí plném zeleně. V obchodním centru také přibylo na 40 nových obchodů či značek.

Expanze značky TOUS– v roce 2018 jsme pomohli nalézt místo dalším novým jednotkám, které otevřeli v Palladiu, v centru Prahy Na Příkopě, Arkádách Pankrác či Olympii Brno.

Nový značkový obchod SAMSUNG v Ostravském Foru Nová Karolina. Jde o vůbec první značkový obchod SAMSUNG v Ostravě (celkově osmý v ČR), který se zákazníkům otevřel 7. září 2018. Stylový interiér, jež prezentuje nejnovější chytré telefony, OLED televizory a další elektronické vychytávky se stal jednou z předních obchodních atrakcí Fóra Nová Karolina.

Mezi dalšími transakcemi roku 2018, které bychom rádi připomněli, je říjnové otevření obchodu Manufaktura v OC Nisa Liberec, nový obchod s doplňky pro krásu a zdraví Česká Apotéka v Campusu Brno, nová provozovna Saunia nabízející unikátní koncept saunování v Brněnském OC Letmo, nebo nové chutě a vůně, jež do ViVo Hostivař přinesla Pizzeria Vivo Domenico.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./Campus Square (www.campusbrno.cz), 
FAnn Retail, a.s., www.oc-letnany.cz

Related Posts