24 dubna, 2024
Obchodní centra a retail

Kaufland v ČR letos do výstavby a modernizace prodejen investoval 120 milionů eur

Společnost Kaufland v roce 2018 otevřela čtyři nové prodejny a sedm stávajících zmodernizovala. Celková investice v tomto roce přesáhla 120 milionů eur. K dnešnímu datu tak řetězec v České republice provozuje celkem 132 obchodních domů. Díky využití nejnovějších technologií prodejny téměř nezatěžují životní prostředí. Vedle strategie dlouhodobě udržitelného rozvoje Kaufland rozšiřuje spolupráci s potravinovými bankami. V letošním roce se konal první ročník K-potravinové sbírky.

Prodejní síť Kauflandu se v letošním roce rozrostla o čtyři nové prodejny. Jejich počet se tak zvýšil ze 128 na celkových 132. Nově byly letos otevřeny prodejny v Kuřimi, Šternberku, Teplicích a Praze-Hloubětíně. V Praze se jedná již o jubilejní desátou prodejnu.

„Při výstavbě nových prodejen klademe důraz na jejich ekologickou stránku. Moderní technologická řešení nám umožňují například efektivně snižovat množství CO2 či zpětně získávat teplo rekuperačními jednotkami. Prodejní plochu i zázemí osvětluje úsporné LED osvětlení. Chladicí nábytek je osazen dveřmi, což spolu s nejnovější technologií chlazení snižuje jeho energetickou náročnost až o 30 procent,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Kromě nové výstavby Kaufland letos také několik prodejen zmodernizoval. Rekonstrukcí prošly prodejny v Kolíně, Jablonci nad Nisou, Karviné, Ústí nad Labem, Hodoníně, Blansku a také největší česká prodejna na pražském Vypichu. Kaufland také aktivně podporuje elektromobilitu. „Elektromobily se stále více prosazují jako ekologická alternativa klasických automobilů. Kaufland na tento trend reaguje instalací rychlodobíjecích stanic na parkovištích u svých prodejen, abychom našim zákazníkům umožnili pohodlnější cestování. S instalacemi budeme pokračovat v dalších lokalitách po celé České republice i v příštím roce,“ uvedla Renata Maierl.

Dvě národní sbírky pro dobrou věc – Společnost Kaufland při svém podnikání nezapomíná ani na druhé. V letošním roce uspořádala hned dvě velké celorepublikové sbírky. V prvním ročníku vlastní K-potravinové sbírky zákazníci darovali 60 tun potravin a drogistického zboží. V nedávné vánoční sbírce zákazníci Kauflandu podpořili nákupem vánočních jmenovek spinální jednotky a konkrétní osoby s handicapem napříč celou republikou. Na pořízení rehabilitačních trenažérů se celkově podařilo vybrat 4 707 960 Kč. Vánoční sbírka probíhala ve spolupráci s organizací Cesta za snem.

V roce 2018 se Kaufland stal generálním partnerem projektu Dr. Klaun neziskové organizace Chance 4 Children. Kaufland je hrdým partnerem DEBRA ČR, které pomáhá financovat léčebné výdaje pacientům s nemocí motýlích křídel. Dlouhodobě společnost Kaufland podporuje i Centrum Paraple.

Kromě pokračující modernizace a projektů společenské odpovědnosti jsou na příští rok v plánu další aktivní kroky v boji proti plastům s cílem výrazně omezit plastový odpad a zlepšit jeho recyklaci i udržitelné nakládání s plasty. Součástí strategie je i závazek, že Kaufland do roku 2025 sníží spotřebu plastů alespoň o 20 procent.

Zdroj/foto: Kaufland Česká republika v.o.s.

Related Posts