4 února, 2023
Obchodní centra a retail

Nákupní centra CPI Property Group za sebou mají rekordní období

Největší vlastník obchodních ploch v České republice, skupina CPI Property Group, má za sebou velmi úspěšný start roku v oblasti retailu. Kromě pokračování nebo započetí řady nákladných rekonstrukcí došlo v jejích obchodních centrech k otevření či prodloužení smlouvy rekordního množství obchodů na ploše větší než 3 velká fotbalová hřiště. Některé významné značky své obchody v daném regionu otevřely vůbec poprvé.

Nové nájemní jednotky

„Za první čtyři měsíce tohoto roku bylo v rámci našeho portfolia obchodních center předjednáno či nově zasmluvněno a otevřeno 118 nájemních jednotek na celkové pronajímatelné ploše bezmála 22,5 tisíc metrů čtverečních,“ uvádí Petr Žahour, vedoucí pronájmů v CPI Property Group a dodává: „Všechny týmy, které na našich obchodních centrech pracují, si zaslouží obrovský dík.“ Vůbec nejúspěšnějším měsícem byl v první části roku duben, během kterého se otevřelo více než 12,7 tisíc z celkového počtu 22,5 tisíce metrů čtverečních prodejní plochy.

OC NISA Liberec

Alespoň jedna nová jednotka přibyla nebo prodloužila smlouvu v každém ze 14 aktuálně fungujících českých center ve vlastnictví skupiny CPI Property Group. „V libereckém obchodním centru Nisa je nově 23 obchodních jednotek na ploše téměř 8 tisíc metrů čtverečních. Teplická Olympie nabízí 17 nových jednotek na ploše bezmála 5 300 m2,“ přibližuje Petr Žahour.

„Převážně se zde otevíraly obchody LPP Group, to vše navíc během jednoho týdne. Do obou regionů tak poprvé přišel Sinsay, významně se také zvětšovaly jednotky Reserved a House. V Teplicích navíc například poprvé otevřela značka S. Oliver,“ pokračuje Petr Žahour.

Nákladné rekonstrukce

Kromě toho aktuálně probíhají na některých českých obchodních centrech nákladné rekonstrukce, jejichž cílem je především budovy oživit a zpříjemnit zákazníkům nakupování. Proměňují se proto například pasáže, food courty nebo toalety. „Investice do našich obchodních center se i v letošním roce pohybují v řádech stamilionů,“ říká Petr Brabec, vedoucí asset managementu nákupních center v CPI Property Group a dodává: „Speciálním případem je pražské Spektrum, které se nyní bourá a bude opět postaveno v novém, moderním konceptu.“

City Park Jihlava

Obchodní centra, která CPIPG v České republice vlastní, jsou rozeseta po celé republice. „Ke každému je nutné mít individuální přístup a přizpůsobit strategii i očekávání dané lokalitě a situaci. V okolí teplické Olympie je například největší počet maloobchodních ploch na jednoho obyvatele, naopak na Vysočině je náš Citypark jediným v regionu,“ vysvětluje Petr Brabec.

„Z dlouhodobého pohledu se ale dá říct, že návštěvnost obchodních center roste a mění se i očekávání a potřeby zákazníků. Právě tomu se snažíme jednotlivá centra přizpůsobovat a postupně do nich přinášet nejnovější trendy – ať už se to týká značek, služeb či prostředí,“ uzavírá Petr Brabec.

Zdroj/foto: CPI Services, a.s./CPI Property Group (Titulní foto – OC NISA Liberec)

Related Posts