5 února, 2023
Obchodní centra a retail

Nové IGY Centrum obsadilo 2. místo v prestižní soutěži BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT

Zmodernizované IGY centrum, největší obchodní dům Jihočeského kraje, získalo prestižní ocenění v soutěži Best of Realty 2018. Ze slavnostního galavečera konaného v Kongresovém centru České národní banky si zástupci CPI Property Group odnesli 2. místo v kategorii obchodních center.

Jubilejní 20. ročních soutěže přinesl nejen rekordní počet přihlášených projektů, ale i obsazení ve všech vypsaných kategoriích. S celkovým počtem 58 nominovaných projektů tak byla letošní konkurence opravdu velká. „Jsem nesmírně hrdý na celý tým, který se na rekonstrukci a rozšíření obchodního centra IGY v Českých Budějovicích podílel. Naše druhé místo považuji za výhru,“ říká Petr Beránek, ředitel developmentu společnosti CPI Property Group. „Poděkování patří opravdu všem,“ dodává.

IGY Centrum si po 14 letech provozu vyžádalo zásadní dostavbu a revitalizaci. Obě stavební akce byly zahájeny v dubnu 2016 a úplného dokončení se dočkalo v únoru 2018. Nákupní centrum IGY rozšířilo obchodní plochy o více než osm tisíc metrů čtverečních, celkem tak nabídne více než 29 tisíc metrů čtverečních prodejních ploch se 120 obchody a 700 parkovacími místy. Spolu s osobitou architekturou a jedinečným designem dává Pražské třídě v Českých Budějovicích moderní tvář a v těsné blízkosti historického centra vytváří místo moderního životního stylu. Nový objekt centra zdobí zajímavě podsvícená prosklená fasáda s ostrými rysy. Naopak původní budova se oblékla do zakulaceného organického tvaru – podobně jako jedinečná fasáda slavné fotbalové arény Bayernu Mnichov.

Architektonický návrh rekonstrukce a výstavby vzešel z dílen ateliérů Ateliér 8000 a Chapman Taylor, generálním dodavatelem stavby byla společnost Metrostav.

Zdroj/foto: CPI Property Group

Related Posts