29 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Apleona vybavuje energetickou technologií novou výrobní linku výrobce čerpadel Wilo

Společnost Apleona Wolfferts Gebäudetechnik byla pověřena plánováním a montáží chladicích, topných a sanitárních systémů v novém výrobním závodě o ploše 55 000 m2 společnosti Wilo SE v centrále společnosti v Dortmundu. Skupina Wilo je jedním z předních světových dodavatelů čerpadel a čerpacích systémů pro stavební technologie, vodní hospodářství a průmysl. Společnost je podporována přibližně 7 700 zaměstnanci ve více než 60 pobočkách po celém světě; přibližně 1 800 těchto zaměstnanců je v Dortmundu. Wilo Smart Factory, jak se nazývá nová špičková výrobní hala, se v současné době staví společně se třemi administrativními budovami na sídle společnosti na Nortkirchenstraße v Dortmundu. Apleona zahájila instalaci technologie budovy ve výrobní hale v červnu tohoto roku a pravděpodobně dokončí práci v létě roku 2019. Společnosti se dohodly, že nezveřejní hodnotu smlouvy.

Koncepce společnosti Wilo Smart Factory se zaměřuje na optimalizované a digitalizované výrobní a logistické procesy, jejichž cílem je zvýšit flexibilitu a efektivitu výroby a komunikace s dodavateli a zákazníky. Specialisté společnosti Apleona Wolfferts Gebäudetechnik instalují kompletní technologii dodávek tepla, elektřinu a chladicího systému ve velkém výrobním komplexu.

Dvě technické centrály v hale jsou v centru zásobování energií a médií. V ní je instalována kogenerační jednotka, která se postará o přeměnu paliva použitého pro výrobu tepelné energie na elektrickou energii. Jakékoli odpadní teplo, které se vyskytuje, bude použito k výrobě horké vody k ohřevu haly. K chlazení budovy se energie z odpadního tepla přemění na chlazení pomocí absorpčního chladiče. Jedno ze dvou technických center je průhledné, takže technické systémy mohou být prezentovány návštěvníkům Wilo Smart Factory během provozu.

Zdroj/foto: Apleona GmbH

Related Posts