5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER otevírá další pobočku v Polsku

Začátkem září otevřel mezinárodní poskytovatel logistických služeb DACHSER novou pobočku v jihovýchodním Polsku, v Rzeszowě. Pobočka situována v Podkarpatském vojvodství, je devátou lokací DACHSERu v Polsku. Kromě silniční dopravy a skladování bude pobočka Rzeszów zajišťovat i mezikontinentální přepravu zboží, zejména leteckou nákladní dopravu.

„Jihovýchodní Polsko je region, ve kterém mnohé společnosti zvyšují své mezinárodní příjmy. V uplynulých letech neustále narůstá množství přepravovaného nákladu, se kterým jsme se v této části země zabývali. Pro naše zákazníky tato investice do nové pobočky znamená lepší přístup k celé síti DACHSER a tím i k odbytovým trhem EU,“ říká Dr. Grzegorz Lichocik, generální ředitel DACHSER European Logistics Poland.

DACHSER otevírá nové pobočky a rozšiřuje prostory na několika místech v Evropě

Vhodné i pro chemickou logistiku

Nová pobočka se nachází v blízkosti letiště Rzeszów-Jasionka a v bezprostřední blízkosti dálnice A4. Rozkládá se na ploše téměř 3 000 metrů čtverečních a sestává ze smluvního logistického skladu s podlahovou plochou 2 100 metrů čtverečních, tranzitního terminálu s devíti branami a administrativní budovy. Stejně jako všechny pobočky DACHSER v Polsku, i tento tranzitní terminál je vhodný pro manipulaci s chemickými výrobky včetně nebezpečného zboží.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts