5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER rozšiřuje svoje pobočky v Evropě

Poskytovatel logistických služeb DACHSER rozšiřuje v německém regionu Horní Franky svou kontraktní logistiku a stahuje se do nového skladu ve městě Hof. Stavba by měla být dokončena na podzim 2020. K další průlomové události v rozšiřování logistických center DACHSERu došlo v polovině prosince v Rotterdamu ve Waddinxveene, v Jižním Holandsku. Díky výstavbě nových prostor zde může DACHSER svým zákazníkům nabídnout ještě větší skladovací kapacitu.

Sklad v Hofu nabízí prostor pro přibližně 39 000 palet a má 47 dokových stání. Rozšíření zahrnuje i kanceláře a společné prostory na celkové ploše 900 m2. „Náš nový sklad nám poskytne vedle existujícího logistického centra prostor pro zajišťování služeb kontraktní logistiky středně velkým klientům například z oblasti DIY nebo zahradničení,“ říká Klaus Neubing, generální ředitel hofského logistického centra o rozvoji lokality.

Služby kontraktní logistiky, které DACHSER v Hofu nabízí, kombinují přepravní řešení a skladování, spolu s dalšími komplexními službami s přidanou hodnotou, jako vychystávání nebo balení. v souvislosti s rozšířením vytvoří DACHSER ve městě okolo 500 pracovních míst. Kromě toho bude pro DACHSER pravidelně pracovat dalších 300 lidí prostřednictvím nezávislých dopravních společností nebo sezónních pracovníků .

Stavební práce zajistí panevropský projektový developer a logistický specialista Verdion, takže DACHSER se bude moci nastěhovat do budovy v podzim 2020. „Tato expanze je dalším důležitým krokem v naší práci s jedním z našich nejvýznamnějších zákazníků z oblasti DIY v tomto regionu,“ říká Alexander Tonn , Managing Director evropské logistiky v Německu, který v DACHSER odpovídá za sektor průmyslového zboží na území Německa. „Společnými silami budujeme v Hofu udržitelný, na růst zaměřený logistický koncept.“

Z geografického hlediska, je umístění Hofu ve střední Evropě zcela ideální pro logistické centrum, protože všechny důležité evropské destinace a ekonomické centra jsou na dosah. Logistické centrum DACHSERu v Nuremberg zapojuje hofskú pobočku do celosvětové sítě letecké a námořní nákladní přepravy společnosti DACHSER.

Další nový sklad, který je ve Waddinxveene v Jižním Holandsku, by měl být v provozu od října 2020 a nabídne navíc 17 272 m2 skladovací kapacity. Toto rozšíření znamená, že celková plocha využívaná ve Waddinxveene bude 93 000 m2, včetně více než 50 000 m2 skladovacích prostor. Na základě této expanze bude vytvořeno kolem 30 nových pracovních míst.

„Touto expanzí chceme vytvořit prostor pro silný růst kontraktní logistiky a také posílit součinnost mezi aktivitami ve skladovací a distribuční síti. Inovace, digitalizace a investice do práce i lidí jsou důležitými pilíři regionální obchodní strategie,“ říká Aat van der Meer, Managing Director DACHSER Benelux.

Díky umístění skladů v logistickém uzlu Waddinxveenu může DACHSER nabídnout svým zákazníkům strategicky dobře umístěné skladovací prostory: blízko k přístavu v Rotterdamu a na několika hlavních přepravních trasách. Logistické centrum ve Waddinxveene je napojeno na evropské trhy prostřednictvím odchodů 90 přímých sběrných linek denně. Díky blízkému spojení s Air & Sea Logistics, dosáhne DACHSER z Waddinxveene na všechny relevantní světové trhy.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts