5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

HSF SYSTEM SK dokončila logistické centrum pro KIK

Stavební společnost HSF System SK jako generální dodavatel stavby dokončila druhou etapu logistického centra pro společnost DSK Logistik v průmyslovém parku Kostolné Kračany. Rozšířené skladovací prostory s celkovou rozlohou více než 50 000 m2 využívá přední evropský prodejce textilu a doplňků pro domácnost KiK. Developerem projektu je společnost GO Asset, kde zajištění projektového managementu bylo zajištěno společností Atrios.

„Půdorysná plocha automatizovaného logistického centra je po dokončení druhé etapy více než 50 000 m2. Celková zastavěná plocha má i s vnějšími prostory rozlohu více než 100 000 m2. Neobvyklá je čistá skladová výška 12 metrů. Rozšířením haly jsme také o více než 100 míst navýšili nabíjecí místa pro vysokozdvižné vozíky, „vysvětluje jednatel společnosti HSF System CZ Tomáš Kosa.

Generální dodávka probíhala v obou etapách výstavby podle mezinárodního standardu DGNB pro logistiku. Jde o certifikát pro navrhování, realizaci a provoz šetrných budov. První etapu výstavby skladovacích prostor v průmyslovém parku Kostolné Kračany realizovala stavební společnost HSF System CZ v roce 2016.

Stavební společnosti HSF System SK ze Žiliny se letos velmi daří. „Z našeho pohledu vidíme letošní stavební sezónu velmi pozitivně. Aktuálně jsme za první polovinu roku 2018 dosáhly stejný objem nasmlouvaných stavebních prací jako za celý rok 2017. Věříme, že tento rok bude z pohledu realizovaných zakázek nejúspěšnější v naší historii, „říká Tomáš Kosa.

Jedno z největších logistických center na Slovensku bude z Kostelních kráčení při Dunajské Stredě zásobovat maloobchodní jednotky KiK na středoevropském a východoevropském trhu. Projekt logistického a distribučního centra má na starosti rakouská developerská společnost GO Asset. Průmyslový park Kostolné Kračany, který funguje od roku 2007, má celkovou využitelnou plochu 1 500 000 m2. Aktuální obsazenost parku je přibližně 44% a pracuje zde více než 2 000 zaměstnanců.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts