4 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

HSF System SK staví HORNBACH v Prešově

Výstavbu hobbymarketu Hornbach v Prešově realizuje stavební společnost HSF System SK, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Obchodní centrum zaměřené na dům, stavbu a zahradu bude situované v nově vznikající nákupní zóně Hobby Park Sekčov. Prešovský Hornbach by měl být dokončen v srpnu tohoto roku.

Celková plocha řešeného území obchodního centra Hornbach v Prešově bude téměř 50 000 m2. To zahrnuje jednopodlažní obchodní dům na ploše 14 869 m2, zpevněné plochy o rozloze 15 185 m2 a parkovací prostory, kde bude pro řidiče postavených více než 300 parkovacích míst.

„To, že naši zákazníci dlouhodobě oceňují vysoký standard kvality námi odevzdaných staveb a dodržování termínových kritérií, určitě sehrálo svou roli v získání této stavební zakázky pro prešovskou obchodní zónu,“ říká jednatel společnosti HSF System CZ Tomáš Kosa. Finanční objem zakázky je nad 10 milionů eur.

Na jednotlivých částech stavby budou využívat různé typy konstrukcí. Hlavní nosná část konstrukcí obchodního centra bude mít vodorovnou a svislou železobetonovou konstrukci. Stavebniny budou mít jako nosnou konstrukci svislý železobeton a vodorovná část bude z oceli. Parkovací dům bude v obou případech z oceli.

Dominantou celého obchodního centra bude 30 metrů vysoký reklamní pylon. Na jeho vrcholu bude umístěna reklama HORNBACH. Celkový půdorys tohoto nápisu bude mít velikost jednoho průměrného rodinného domu.

Hobby Park Sekčov v Prešově bude zaměřen na stavbu a bydlení. Kromě hobbymarketu Hornbach zde vyrostou obchodní jednotky ASKO nábytek a SIKO koupelny. Lokalita Rusínská cesta, developovaná Slovensko-rakouskou společností ATRIOS, má výbornou polohu mezi sídlištěm Sekčov a centrem města.

O společnosti HSF System SK – Společnost HSF System SK, s.r.o. působí na slovenském stavebním trhu od roku 2010. Vznikla jako dceřiná společnost HSF System S.p.A., která je na českém stavebním trhu od roku 2002. Společnost HSF System SK je spolehlivým generálním dodavatelem staveb. Zajišťuje projekční práce a inženýrskou činnost. Zabývá se developerskými aktivitami. Realizuje kompletní střešní a fasádní opláštění moderních administrativních, komerčních a průmyslových objektů včetně jejich rekonstrukcí. Dodává ocelové konstrukce, hliníkové výplně otvorů (okna, dveře, prosklené fasády a světlíky) a široký sortiment stavebního materiálu se zaměřením na tepelné izolace, hydroizolace střech a profilované plechy.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s.

Related Posts