5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Mecanoo navrhuje harmonický soubor dvou věží „The Grace“ v Haagu

Obyvatelstvo Haagu v příštích dvaceti letech výrazně vzroste z 525 000 obyvatel na více než 625 000 obyvatel. Pro splnění této výzvy podporuje město výstavbu v rámci Central Innovation District (CID), trojúhelníkové oblasti vázané třemi vlakovými stanicemi města. Výstavba začne ve třech prioritních zónách v rámci CID. Společnost Movement Real Estate a Van Deursen Group převzaly iniciativu nad výstavbou dvou obytných věží s architekturou Mecanoo v jedné z těchto prioritních zón CID, co by kamenem dohodil od stanice Hollands Spoor Station a centra Haagu.

The Grace v Haagu

Komplex dvou věží, přičemž jedna dosahuje výšky 150 metrů a druhá 180 metrů, sedí na sedmipatrovém soklu. Budovy tvoří harmonické variace v otevřených a uzavřených fasádních prvcích, transparentních a pevných rozích, materializaci a barvě. Obyvatelé si mohou vychutnat výhled na město a za ním moře. V suterénu se nachází obchodní jednotky a restaurace. Kanceláře budou situovány v přízemí a vyšších patrech sedmipatrového soklu. Věže budou dispozičně členěny na byty a apartmány.

The Grace v Haagu

Arkády na obou stranách komplexu poskytují ochranu před větrem a deštěm a vytvářejí chráněná místa pro zákazníky restaurace a nakupující.

Sedmipatrový sokl se otevírá do sousedství Schipperskwartier a nového Trekvlietpark v podobě vyvýšené zelené střešní zahrady, která nabízí prostor rezidentní komunitě pro všechny druhy aktivit.

Transparentní lobby tvoří živé srdce komplexu

The Grace v Haagu

Nabízí pracovní a shromažďovací prostory pro obyvatele, recepci pro návštěvníky a přehled aktivit v okolních prostorech. Ve vstupní hale se můžete setkávat mezi sebou, nebo najít místo pro práci nebo studium. Projekt je dále posílen společnými nádvořími a střešními zahradami, společnou kuchyní, sportovním zařízením a kinem. Budova navíc podporuje rozvíjející se udržitelnou subkulturu, která obyvatelům poskytuje společné sdílení kol a elektrická auta.

Zdroj/foto: Mecanoo

Related Posts