5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Nová vize nákupu potravin: Drive Market od společnosti Dahir Inshat Drive Market

Drive Market od společnosti Dahir Inshat Drive Market je obchod, ve kterém si návštěvníci nakupují zboží bez opuštění auta. Tento nový přístup ke službě je vhodný především pro ty, kteří si nemohou dovolit ztrácet čas hledáním a výběrem zboží v běžném hypermarketu.

Návštěvník Drive Marketu vjede do obchodu přímo autem, kde je obchodní zóna rozdělena na části, z nichž každá slouží pouze jednomu vozu najednou. Kupující se podle světelných značek přibližuje k volnému místu a zastavuje se u polic s pohyblivými zásobníky. V každém zásobníku je zboží pro samostatné skupiny. Kupující si vybere zboží a dá je na přepravní pás. Zvláštním rysem Drive Marketu je dobře promyšlený sortiment, který má více než sto různých položek. Současně existují desítky identických výrobků pod různými značkami a všechny výrobky podléhají přísnému výběru před prodejem.

Tento přístup značně zjednodušuje proces výběru a zkracuje dobu nákupu, protože obchod již vybral ty nejlepší produkty a kupující se může rozhodnout, který z nich mu vyhovuje. Navíc při nákupu v Drive Marketu neexistuje možnost manipulace kupujícího pomocí marketingových psychologických technik. Pokud je kupující v běžném hypermarketu, který propaguje prodej jednotlivého zboží, jsou akční produkty umístěny na policích na úrovni očí, v Drive Marketu je všechno zboží nabízeno za stejných podmínek. Kupující je tedy chráněn před neplánovanými nákupy a může si být jist, že bude kupovat pouze zboží, pro které původně přišel do marketu.

Po výběru je zboží přepravním pásem dopraveno do pokladny, kde se provádí vyúčtování. Po zaplacení nákupu pokladník přeloží zboží do balíků a umístí je do kufru auta, nebo pokud je nákup malý, předá ho kupujícímu oknem do vozu. Nakupování v Drive Marketu Vám ušetří mnoho času na který vynaložíte maximálně 5 minut, namísto zdlouhavého času v obyčejném supermarketu.

Zdroj/foto: DAHIR INSAAT

Related Posts