19 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

P3 Logistic Parks pronajala 99 000 m2 skladových prostor v nizozemském Echtu

P3 Logistic Parks, dlouhodobý investor, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí, uzavřel dlouhodobou nájemní smlouvu s mezinárodním retailovým řetězcem v parku P3 Echt v jihovýchodním Nizozemí. Park je jedním z nejudržitelnějších developerských projektů v portfoliu P3 a zároveň první forwardový* kontrakt v Nizozemí.

P3 koncem loňského roku získala areál o rozloze téměř 100 000 m2 a obratem ho pronajala jedinému nájemci, významnému obchodnímu řetězci. P3 Echt je součástí Businesspark Midden-Limburg v obci Echt-Susteren poblíž německých a belgických hranic, a má tak strategicky výhodnou polohu pro retail. Logistický park se skládá ze čtyř srovnatelných jednotek, z nichž každá se dělí na skladové prostory, mezanin a kancelářské zázemí. Celkem P3 Echt tvoří 84 877 m2 skladových prostor, 12 685 m2 mezaninu a 1 376 m2 kancelářských prostor. Leasingovými agenty P3 byly společnosti Cushman & Wakefield a Bridgegap.

Savills: Trh průmyslových prostor v ČR nadále trhá rekordy

S pomocí nizozemských realitních agentů Knight Frank, Dentons a C2N koupila P3 logistický park v Echtu od developerské společnosti Dokvast Projects B.V. formou forwardového kontraktu uzavřeného v říjnu 2020 s plněním v prosinci 2021. Společnost Heembouw zahájila development na konci roku 2020 a výstavbu P3 Echt dokončila závěrem listopadu 2021.

S cílem získat ekologickou certifikaci na nejvyšší úrovni BREEAM Outstanding podnikla P3 zásadní kroky v oblasti udržitelnosti parku – zejména v režimu sledování emisí CO2, monitorování spotřeby vody a nakládání s odpady, využití solárních panelů, energeticky úsporné osvětlení, a také citlivý přístup k okolní flóře a fauně. P3 Echt je tak nejudržitelnějším developerským projektem P3 v Evropě.

„Tento kontrakt je pro P3 velkým úspěchem, jelikož jsme byli schopni skvělému nájemci zajistit 99 000 m2 prakticky okamžitě po dokončení výstavby a uzavření forwardového kontraktu. Hladký průběh projektu svědčí o správném vyhodnocení rizik a predikci realizace projektu. Do budoucna proto zůstáváme ohledně příležitostí, jako je tato, optimističtí. Nadále se budeme zaměřovat na akvizice v lokalitách se slibným potenciálem v regionech s vysokou poptávkou ze strany nájemců,“ říká Otis Spencer, CIO společnosti P3 Logistic Parks.

„Pronájem P3 Echt byl náš první větší projekt v Nizozemí, který zároveň ukazuje enormní potenciál udržitelných developerských projektů. P3 Echt je navíc největším pronajatým projektem spekulativní výstavby v Nizozemí za posledních 15 let. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo vybudovat tak rozsáhlý a zároveň vysoce udržitelný a inovativní park, který vyhovuje potřebám mezinárodních firem,“ říká Léon Vié, ředitel P3 v Nizozemí a Belgii.

P3 v Nizozemí aktuálně vlastní a spravuje celkem 7 logistických parků, které si pronajímají firmy jako jsou Greenyard Fresh, Jumbo, Yamato, Karl Rapp and Cargotech.

O společnosti P3 Logistic Parks

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,3 milionu m2 a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu o rozloze 1,2 milionu m2. P3 působí v 11 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 200 lidí napříč 11 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 19 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj/foto: Ogilvy, s.r.o./Titulní foto – Park P3 Echt

Related Posts