5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Projekt společnosti Prologis splňující WELL Building Standard byl nominován na MIPIM Awards 2019

Společnost Prologis Benelux se za účelem vytvoření standardu pro podporu zdraví a celkové pohody zaměstnanců logistických nemovitostí spojila s International WELL Building Institute (IWBI). Spojení know-how IWBI založeného na zlepšování zdraví a blahobytu zaměstnanců pomocí modernizace budov a odborných znalostí společnosti Prologis v oblasti logistických nemovitostí mělo za cíl přizpůsobit a přejmout standard WELL pro tuto kategorii budov.

Společný projekt je v souladu s ambicí Prologis Benelux neustále zvyšovat standardy a kvalitu budov pro své zákazníky. Budova 5 v parku Tilburg, kde si společnost Pantos Logistics pronajímá sklad o rozloze 23 000 metrů čtverečních, se nachází v jedné z nejstěžejnějších logistických oblastí v Nizozemsku.

Tím, že vytváří příjemné a zdraví prospěšné pracovní prostředí, Prologis svým zákazníkům nabízí jedinečnou přidanou hodnotu, jelikož zaměstnanci v aktuální situaci představují klíčovou složku trhu. „Budova 5 v Tilburgu byla skvělým projektem pro další rozvoj koncepce výstavby podle standardu WELL,“ říká Arthur van Kooij, vedoucí projektového managementu společnosti Prologis pro severní Evropu.

„Posun k přístupu, který do středu pozornosti více než kdy dřív staví člověka, nám otevřel oči a přivedl nás k novým poznatkům, díky nimž naše budovy zákazníkům poskytují další konkurenční výhody. Jakmile vstoupíte do interiéru a uvědomíte si příjemné prostředí budovy, je jasné, že se tento přístup vyplácí. Doufám, že spolu s neoddiskutovatelnými výhodami pro celkové prostředí a společenskou udržitelnost se uplatňování principů WELL na logistické nemovitosti do budoucna stane standardem. Jsme to přeci my, kdo vytváří prostředí, ve kterém současně pracujeme a žijeme.“

Mezi finalisty MIPIM Awards pro rok 2019

Prologis byl díky výjimečným charakteristikám budovy v Tilburgu splňující standard WELL nominován na ocenění MIPIM Awards 2019 v kategorii „Nejlepší průmyslová a logistická výstavba“. MIPIM je mezinárodní veletrh zaměřený na nemovitosti, který se koná ve francouzském Cannes. Výstavní část jednoho z největších nemovitostních veletrhů světa je unikátní platformou pro setkání profesionálů, projektantů, inženýrů, urbanistů, finančních institucí, městských zastupitelů, brokerů a konzultantů, kteří zde představují své projekty. Ceny MIPIM se udělují již od roku 1991 výjimečným počinům z oblasti nemovitostí na celém světě.

Tilburgský projekt společnosti Prologis využívá principů WELL Building Standard zaměřeného na sedm kategorií funkčnosti stavby: vzduch, vodu, občerstvení, fitness, pohodlí a aspekty sloužící pro optimální duševní zdraví. Průkopníkem systému WELL je společnost Delos, která na základě odborného lékařského výzkumu ukázala propojenost mezi kvalitou vlastností budovy a mentálním zdravím i celkovou pohodou jejích uživatelů. WELL Building Standard je spravován IWBI, certifikaci zaštiťuje společnost Green Business Certification Inc.

„Nominace na ocenění v rámci letošního veletrhu MIPIM nás potěšila – a obzvláště to, že jsme ji získali za náš WELL projekt v Tilburgu,“ řekl van Kooij. „Výstavba budovy podle standardů WELL Building Standard rozšířila pole naší expertízy. Získané poznatky chceme uplatňovat u každého nově připraveného projektu – zároveň se zohledněním jeho jedinečnosti.“

Čím je Budova 5 v Prologis Park Tilburg výjimečná?

  • Prologis na investici do nejmodernějších systému monitorujících klima budovy v reálném čase spolupracoval s nizozemským softwarovým startupem hello energy. Výsledný systém redukuje náklady na energie a zprostředkovává přesnější kontrolu než ten centralizovaný. Nainstalováno bylo mnoho datových senzorů tak, aby budova byla opravdu „chytrá“. Systém zajišťuje přehled o využívání a efektivnosti budovy.
  • Součástí fasády skladu jsou velké skleněné plochy, a to i na úrovni mezaninu, a speciální osvětlovací systémy, které maximalizují přísun denního světla.
  • Špičkové designové studio Doepelstrijkers spolupracovalo na návrhu několika zelených ploch pro interiér skladu za účelem vytvoření příjemného pracovního prostředí.
  • Pokročilý ventilační systém optimalizuje vnitřní klima.
  • V budově byly instalovány kohoutky, jež umožňují zaměstnancům snadný přístup k pitné vodě.
  • K optimalizaci akustiky v distribuční části budovy byly použity materiály na míru.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o.

Related Posts