5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

PSJ Concrete realizuje rezidenční věž projektu Sky Park

Westend Plaza, Twin City a Sky Park. To je výčet nepřehlédnutelných developerských projektů, které nyní mění tvář Bratislavy a na nichž se podílí akciová společnost PSJ Concrete. V rámci rozsáhlého multifunkčního komplexu Sky Park byla sesterská firma PSJ pověřena výstavbou jedné z výškových rezidenčních budov, jejíž konstrukce už vyšplhala do 10. nadzemního podlaží.

Multifunkční komplex Sky Park pro společnost Penta Real Estate navrhla věhlasná britská architektka a malířka iráckého původu Zaha Hadid se svým ateliérem.

Rozprostírá se na území bývalé industriální zóny v těsné blízkosti centra Bratislavy. V lokalitě Čulenova na pozemku s rozlohou přes 5,5 hektarů vyroste ve dvou fázích šest výškových budov, které obklopí nový městský park o rozloze více než 30 tisíc metrů čtverečních. Po svém dokončení objekty nabídnou převážně exkluzivní byty, ale i špičkové kanceláře.

PSJ se na uskutečnění první fáze projektu Sky Park podílí výstavbou železobetonové monolitické konstrukce jedné ze tří třicetipatrových rezidenčních budov. Ty celkově nabídnou více jak 700 bytů a tisíc parkovacích míst v podzemních garážích. Přízemí bude patřit obchodům, kavárnám a restauracím.

Všechny výškové budovy nesou výrazný rukopis slavné architektky. Jejich konstrukce má tvar elipsy respektive hranatého polygonu, který se plynule od přízemí rozšiřuje v příčném a podélném směru do středu výšky objektu a následně se stejně zužuje až na střechu.

Nosnou konstrukci objektu tvoří monolitický stěnový systém s mohutným jádrem ve středu půdorysu, na které se napojují příčné železobetonové mezibytové stěny.

„Naši dodávku jsme zahájili v září loňského roku a termín dokončení díla předpokládáme v závěru března 2019. Zakázka je rozdělena na spodní stavbu se dvěma podzemními podlažími a horní stavbu, která zahrnuje 31 nadzemních pater. V současné chvíli už realizujeme 10. nadzemní podlaží a chystáme se na dokončení a kompletaci šplhavého bednění, které nám výrazně pomůže k urychlení stavebních prací. Denně máme na staveništi nasazeno v průměru 50 pracovníků,“ poskytl základní informace stavbyvedoucí Martin Vanko z PSJ Concrete.

Zdroj/foto: PSJ, a.s., PSJ CONCRETE a.s.

Related Posts