5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Druhá rezidenční věž SKY PARK se blíží ke kolaudaci

Druhá rezidenční věž v projektu SKY PARK by Zaha Hadid, která bude dokončena jako první ze všech budov v projektu, by po vydání kolaudačního rozhodnutí měla projít procesem předávání bytů novým majitelům již v letních měsících.

Aktuálně ve věži probíhají a technické prohlídky bytů s budoucími majiteli a dokončovací práce v exteriérech, kde postupně vysazujeme zeleň a ve společných prostorech.

Na zbylých dvou rezidenčních věžích zatím probíhají práce uvnitř bytů, na areálových komunikacích a také na společných prostorech.

O projektu SKY PARK

SKY PARK je jedinečný multifunkční projekt, navržený světovým architektonickým studiem Zaha Hadid Architects, který do centra Bratislavy přináší doposud nepoznanou úroveň bydlení a kancelářských prostor.

Projekt SKY PARK se rozprostírá na území bývalé industriální zóny v těsné blízkosti centra Bratislavy. Ve dvou fázích přinese SKY PARK na bratislavský realitní trh celkově šest výškových budov. Projekt počítá s minimální zastavěnou plochou, což umožní vytvořit v okolí věží nový městský park s rozlohou více než 30 tisíc m2. V rámci projektu probíhá i rekonstrukce historické budovy Jurkovičovy teplárny, která je národní kulturní památkou.

Součástí první fáze je výstavba tří třicetiposchoďových rezidenčních věží a kancelářské budovy SKY PARK Offices.

Tři rezidenční věže nabídly k prodeji více než 700 bytů, 1 100 nových parkovacích míst v podzemí projektu a 2 000 m² ploch určených pro občanskou vybavenost. Po získání stavebních povolení byla první fáze projektu oficiálně spuštěna začátkem prosince 2016. Dokončení první fáze se předpokládá v roce 2020. Součástí rezidenční části projektu bude i čtvrtá věž se stejnými parametry jako tři předchozí. Její výstavba bude zahájena po získání všech potřebných povolení.

Kancelářská budova SKY PARK Offices z dílny Vietzke & Borstelmann Architekten je aktuálně ve výstavbě a její dokončení je naplánováno na rok 2020. K pronájmu nabízí více než 31 tisíc m2 kancelářských prostor v nejvyšším standardu.

V historické budově Jurkovičovy Teplárny, která bude dokončena v rámci první fáze, se budou nacházet gastro provozy, galerie, či eventový prostor určený pro veřejné akce. Vyšší podlaží budou věnována flexibilním kancelářím BASE.

V rámci druhé etapy plánujeme výstavbu výškové administrativní budovy SKY PARK Tower, která taktéž pochází z dílny Zaha Hadid Architects. Výstavba druhé fáze bude zahájena po získání všech povolení.

Zdroj/foto: Penta Real Estate

Related Posts