3 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Společnost HB Reavis se dohodla s realitní poradenskou firmou CBRE na pronájmu špičkového kancelářského komplexu Cooper & Southwark

Společnost HB Reavis se dohodla s realitní poradenskou firmou CBRE na pronájmu špičkového kancelářského komplexu Cooper & Southwark o ploše 7 tisíc metrů čtverečních na prestižní londýnské adrese Southwark Streets 61. Sídlit v ní bude její divize Global Workplace Solutions.

Nově rekonstruovaný sedmipodlažní kancelářský komplex rozšířený o jednu budovu se pyšní rozsáhlými terasami v pátém, šestém i sedmém patře a poskytuje nádherný výhled na Londýn. Nabízí atraktivní kancelářské prostory, které odpovídají nejmodernějším trendům. Stavba se navíc nachází  v jedné z nejžádanějších londýnských lokalit, protože leží v blízkosti strategických dopravních uzlů London Bridge, Blackfriers a Waterloo.

„Těší nás, že společnost CBRE si jako nový domov pro jednu ze svých divizí zvolila Cooper & Southwark. Věříme, že rozhodnutí CBRE předem pronajmout celý projekt odráží kvalitu kancelářského prostoru, který dodáváme,“ řekl Steven Skinner, obchodní ředitel společnosti HB Reavis.

Harish Ratna, ředitelka architektonického studia Tate Hindle, k tomu uvedla: „Rekonstrukce Cooper & Southwark byla náročná i potěšující. Společně s HB Reavis jsme nabídli řešení, které uvede kancelářskou budovu zpět do života a zasadí do kontextu jejího nejbližšího okolí.“

Jde o další londýnský úspěch společnosti HB Reavis, která v loňském roce úspěšně dokončila prodej kancelářské budovy 33 Central o ploše 21 tisíc metrů čtverečních společnosti Wells Fargo. HB Reavis dále stojí i za projektem na 20 Farringdon Street o rozloze 8 tisíc metrů čtverečních, který by měl být dokončen ještě letos. Dalším významným projektem je pak Elizabeth House na strategicky významném místě u nádraží Waterloo, který developer získal v loňském roce s územním oprávněním na přibližně 93 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch.

Historie projektu Cooper & Southwark:

  • duben 2016 – HB Reavis kupuje budovu od společnosti Aberdeen Asset Management
  • červen 2016 – zahájení stavby ve spolupráci s Tate Hindle Architects a Collins Construction
  • červen 2017 – HB Reavis získává od Lloyds Bank Commercial Real Estate 47 milionů liber na financování projektu
  • duben 2018 – dokončení stavby a její pronájem společnosti CBRE

Zdroj/foto: HB Reavis Group CZ, s.r.o.

Related Posts