5 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

STRABAG realizuje projekt budovy Triiiple ve Vídni: Tři stometrové obytné věže

  • Projekt společnosti SORAVIA a ARE DEVELOPEMENT
  • Hodnota zakázky: 110 milionů €
  • Stavební práce budou dokončeny do léta 2021

STRABAG, největší rakouská stavební společnost, bude ve Vídni stavět tři obytné věže (stavební projekt budovy Triiiple). Podle smlouvy uzavřené společností SORAVIA a ARE DEVELOPEMENT budou tři věže o výšce 100 metrů postaveny v blízkosti centra Vídně. Hodnota zakázky činí 110 milionů €. Zatímco věž jedna a dvě budou disponovat 480 byty, věž třetí bude zaplněna 670 mikro apartmány. Zahájení stavebních prací je naplánováno na začátek srpna 2018 a jejich dokončení na léto roku 2021.

Dynamická oblast vídeňského stavebnictví

„V předchozím roce jsme na našem domácím rakouském trhu zaznamenali nárůst o 11 %. Tento vzrušující projekt architektů ze společnosti Henke Schreieck Architecten je absolutním vrcholem, dokonce i v rámci tak dynamického trhu, jako je tady ve Vídni“, vysvětluje Thomas Birtel, CEO společnosti STRABAG SE.

Věže budou vybudovány jako struktury železobetonové kostry. Přečnívající konstrukce představují velkou technickou výzvu. Pro její vyřešení bude během výstavby postaveno masivní lešení, aby byl během konstrukce zajištěn přesun materiálu.

Zdroj/foto: STRABAG a.s., STRABAG SE/www.triiiple.at

Related Posts