17 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Udržitelný průmyslový park Green Park Piešťany je dokončený

Slovenská stavební společnost HSF System SK, která patří do holdingu PURPOSIA Group, oznámila úspěšné dokončení projektu Green Park Piešťany pro developera GARBE Industrial Real Estate. Generální zakázka zahrnovala výstavbu dvou budov s celkovou rozlohou více než 27 000 m2.

Realizace zeleného a udržitelného průmyslového parku Green Park Piešťany probíhala od října 2021 ve dvou etapách. „Těší nás, že jsme mohli být součástí projektu, který patří mezi špičku v oblasti zelených řešení nejen na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích,“ říká Tomáš Kosa, ředitel mezinárodní stavební skupiny HSF System, jejíž součástí je i slovenská společnost HSF System SK.

Moderní průmyslový komplex tvoří dvojice budov s celkovou rozlohou více než 27 000 m2. Začátkem roku 2024 byla dokončena budova skladištních, výrobních a administrativních prostor o rozloze přibližně 19 000 m2. Nájemcem je společnost GPV, druhá největší evropská společnost poskytující služby v oblasti výroby elektroniky. První budova o rozloze 8 000 m2 byla uvedena do provozu v roce 2022. Jejím dlouhodobým nájemcem je přední outsourcingová společnost NAUT GROUP SK.

Green Park Piešťany, interiér

Green Park Piešťany, interiér

Zelený park je napojený na vlastní zdroj pitné vody, má rekuperační jednotky na vytápění nebo chlazení skladových prostor, místní fotovoltaický zdroj a na splachování využívá dešťovou vodu. Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GARBE pro Českou republiku a Slovensko, dodává: „Snažíme se držet krok se světovými trendy v oblasti ekologického stavitelství a energetického managementu. Udržitelnost a uhlíkově neutrální provoz námi budovaných průmyslových parků je pro nás důležitou a dlouhodobou hodnotou.“

Společnost RC Europe Zahájila Výstavbu Největšího Logistického A Výrobního Centra V Chorvatsku

Strategicky umístěný Green Park Piešťany poskytne stovkám zaměstnanců vynikající pracovní podmínky a zároveň přispěje k rozvoji celého regionu. Park se nachází pouhých 300 metrů od výjezdu z dálnice a nabízí snadnou dostupnost do Bratislavy, Žiliny a na další trhy ve střední a východní Evropě.

O společnosti HSF System SK

Společnost HSF System SK, s.r.o. působí na slovenském stavebním trhu od roku 2010. Vznikla jako dceřiná společnost HSF System a.s. působící na českém stavebním trhu od roku 2002. Do dnešní doby si HSF System SK, s.r.o. vydobyla pozici mezi významnými stavebnými společnostmi na Slovensku a svým růstem a rozvojem ji stále upevňuje.

Realizuje generální dodávky staveb, kompletní střešní a fasádní opláštění moderních administrativních, komerčních a průmyslových objektů včetně jejich rekonstrukcí. Zabezpečuje projekci a případné developerské aktivity.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts