15 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Úspěšné předání bytového domu Althan Park ve Vídni

V Alsergrund v 9. vídeňském městském obvodu získal projektový developer 6B47 v roce 2014 bývalou budovu poštovního ředitelství, aby z ní vytvořil nový obytný objekt. V prosinci 2018 byla svým budoucím obyvatelům předána budova s 237 kvalitními byty, které nebyly financovány pomocí žádných dotací nebo daňových zvýhodnění.

V kombinaci s aktuální moderní architekturou a komfortním vybavením nelze přehlédnout jako zvláštní prvek v této poloze uprostřed města aktivní přístup k dostatečnému zasazení projektu do zeleně. U základního vybavení projektu Althan Park byl kladen důraz na splnění nejvyšších technologických nároků a maximálnío komfortu ve všech oblastech. Každý z bytů má buď balkón nebo terasu, lodžii nebo – jako absolutní raritu v této poloze – vlastní zahrádku. Byty nenabízejí uprostřed města jen krásný výhled, ale i soukromí a klid. V přízemí budovy jsou umístěny obchodní plochy a dětská školka, které přinášejí další oživení tomuto prostoru k bydlení.

Bytový dům Althan Park ve Vídni

DELTA byla v tomto stavebním projektu zodpovědná na řízení projektu a celkový projektový management. Obytná budova byla v rámci stavby rozšířena o půdní vestavbu, jež vyčnívá výrazně nad sousední budovy. Během krátké stavby, trvající 20 měsíců, musela být budova kromě jiného nově staticky zesílena. Další výzvu představovala částečná úprava kolejiště rakouských drah ÖBB, jejichž provoz se během bouracích a stavebních prací nesměl omezit.

Četné překážky a potřebná koordinační opatření zvládl a zrealizoval promyšlený construction management týmu DELTA v těsné spolupráci s investorem a projektovým týmem. Tak bylo možné společně splnit a zrealizovat všechna přání vlastníků.

Bytový dům Althan Park ve Vídni

Stefan Weiss, vedoucí projektu z firmy DELTA, říká: „Je to krásný pocit, vidět po intenzivní fázi projektu budovu s jejími spokojenými obyvateli. Děkujeme investorovi za poskytnutou důvěru a pozitivní energii během celé fáze projektu.“

Zdroj/foto: DELTA Projektconsult s.r.o.

Related Posts