1 února, 2023
Zajímavosti ze zahraničí

Vlastník ARETE PARKU NOVÉ MĚSTO se stal nejvýkonnějším realitním fondem pro velké investory

Arete Invest, český rychle rostoucí fond aktivní i na Slovensku, se stal nejvýkonnějším fondem kvalifikovaných investorů. Vlastník Arete Parku v Novém Městě nad Váhom uspěl v hodnocení českých realitních fondů, které společně vypracovali Hospodářské noviny a Institut Strategického investovaných Fakulta financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.

Výkonnost Arete Invest CEE II, která byla určena jako změna hodnoty čistých aktiv na akcii či podílový list, dosáhla loni 44,15%. Pro srovnání druhý v pořadí fondů pro kvalifikované investory (tedy ty, kteří mají k dispozici alespoň milion korun, tedy cca 39 tisíc korun) dosáhl výkonnost 15,83 procenta. „Tento výsledek je důkazem vhodně zvolené strategie a správného výběru investičních příležitostí,“ řekl Lubor Svoboda, spoluzakladatel fondu Arete Invest.

Arete Invest letos spustil výstavbu nové haly ve svém průmyslovém a logistickém areálu v Novém Městě nad Váhom, který je součástí oceněného podfondu Arete Invest CEE II. Investice do nového centrálního skladu pro region střední a východní Evropy pro skupinu Factcool, mezinárodní síť internetových obchodů s módou, dosáhne 11 milionů eur. Práci v něm najde více než 100 lidí. Nový sklad bude uveden do provozu v dubnu 2019 a na ploše 16 500 m2 nabídne díky skladovacímu systému v několika úrovních přes 60 000 m2 skladovací plochy. Zároveň probíhají přípravy na další rozšíření novoměstský areálu o přibližně 31 000 m2.

„Naše orientace na průmyslové nemovitosti a logistické parky je kromě výborné výnosnosti i méně náchylná na případné výkyvy ekonomického cyklu a tak dává našim investorům výborné vyhlídky i do dalších let,“ řekl Lubor Svoboda s tím, že správné nastavení fondu potvrdilo i vítězství Arete Invest v kategorii Best Performing Fund Manager, které si fond připsal během vyhlašování CIJ Awards 2018.

„Na Slovensku stále vidíme velký potenciál pro rozvoj, poptávka po skladovacích a výrobních prostorách stabilně roste. To se vedle nárůstu cen nájmů projevuje i ve velmi nízké neobsazenosti pronajímatelných prostor na úrovni jen 4 procent, v mikroregionu Nového Města na Váhom dokonce jen zhruba jedno procento, „ uzavřel Lubor Svoboda.

Zdroj/foto:  ARETE INVEST investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s./(ARETE Park Nové Mesto nad Váhom)

Related Posts