14 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Tůma a Res členy řídícího výboru pro AVIA CITY

Bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma a majitel sítě prodejen značky Rituals Miroslav Res se stali členy nově založeného řídícího výboru projektu AVIA City v Praze. Ten realizuje společnost Odien Real Estate v areálu bývalého podniku Avia. Členové řídícího výboru mají při zrodu nové městské čtvrti v Letňanech přispět svým know-how a zkušenostmi s řízením velkých projektů.

AVIA City

„AVIA City má velký potenciál podílet se v budoucnu na socio-ekonomickém rozvoji Letňan, Čakovic i Prahy v širším měřítku,“ říká Zdeněk Tůma, místopředseda řídícího výboru, a dodává: „jako obyvateli Prahy mi osobně záleží na tom, aby byl projekt úspěšný.“

Odien Real Estate – Areál AVIA, vizualizace

Celistvé území o zhruba 66 hektarech bude postupně přebudováno bez toho, aby výstavba narušila běžný život v Letňanech a Čakovicích.

„Zdaleka nepůjde jen o kvalitní bydlení. Přibudou pracovní příležitosti, služby, školy i školky, sportoviště a množství zeleně o rozloze největších pražských parků, které podle mě potřebují obyvatelé Prahy 9 určitě více než průmyslové haly,“ říká Michael Saran, předseda řídícího výboru a zakladatel skupiny ODIEN, do níž spadá i Odien Real Estate.

Členové řídícího výboru

Michael Saran, předseda

Michael Saran

Michael Saran je zakladatelem skupiny Odien. Dříve působil v soukromých investičních firmách v Londýně, Bostonu, Frankfurtu a Praze. Michael Saran je rovněž zakladatelem nadačního fondu Sport 2 Life, který prostřednictvím sportovních aktivit podporuje vzdělávání, vývoj a zdraví mládeže. Na Stanford University studoval ekonomii a mezinárodní vztahy, titul MBA získal na Harvard Business School. Je vášnivý sportovní a outdoorový nadšenec a dobrodruh.

Českomoravská Nemovitostní dokončila nákup dvou kancelářských budov CITY WEST

 doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc., místopředseda

Český ekonom a bývalý guvernér ČNB. Po ukončení mandátu v ČNB se stal partnerem ve společnosti KPMG Česká republika, kde byl odpovědný za finanční služby. Je předsedou dozorčí rady ČSOB, místopředsedou správní rady gymnázia English College in Prague, členem dozorčí rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a členem Vědecké rady Jihočeské univerzity. Pravidelně přednáší na Karlově univerzitě, kde byl jmenovaný docentem. Je vášnivým cyklistou a běžkařem.

Ing. Miroslav Res, místopředseda

Majitel  sítě značkových prodejen kosmetiky Rituals. Na základě franšízové smlouvy vede výhradní zastoupeni značky Rituals pro ČR a SK. Rituals je v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích globálních značek nejen v segmentu kosmetických produktů. Pan Res řídil 15 let jako generální ředitel společnost Čedok  a.s., tehdy  největší cestovní kancelář v České republice. Následně působil několik let jako generální ředitel Společnosti UniHobby, největšího tuzemského řetězce prodejen DIY (prodejen pro kutily). Pan Res je bývalý aktivní veslař, jeho koníčkem je horské kolo a běžky.

Odien Real Estate – Areál AVIA, vizualizace

O Odien Real Estate

Odien Real Estate a.s. je dceřiná firma společnosti Odien Group, kterou založil v roce 2004 podnikatel a filantrop Michael Saran. Odien Real Estate je mezinárodní developerská a realitní společnost, která investuje do různých aktiv, včetně administrativních, maloobchodních, průmyslových, pohostinských a rezidenčních. Společnost působí především ve střední a východní Evropě. Jejím klíčovým projektem je AVIA City v pražských Letňanech. Jde o projekt komplexní revitalizace jednoho z největších pražských brownfieldů – průmyslového areálu AVIA Letňany – a jeho přeměnu na harmonickou funkční čtvrť.

Zdroj/foto: Odien Real Estate a.s.

Related Posts