2 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

BILLA pokračuje ve výsadbě ovocných stromů. V Říčanech předala do rukou obyvatel již druhý ovocný sad

Společnost BILLA předala slavnostně do rukou obyvatel města Říčany již druhý ovocný sad, griloviště a nově také dětské hřiště. Ke slavnostnímu přestřižení pásky došlo v rámci Městských slavností města Říčany v sobotu 19. září 2020 na 50. rovnoběžce, kde se projekt financovaný společností BILLA nachází. Generální ředitel společnosti BILLA Jaroslaw Szczypka zároveň předal odboru sociálních věcí města Říčany šek na 50 000 Kč na pomoc dětem ze znevýhodněných rodin.

Zbytečná daň z nabytí nemovitosti končí, kupující bytu či domu ušetří až stovky tisíc korun

Slavnostní předání nového ovocného sadu se uskutečnilo za účasti generálního ředitele společnosti BILLA Jaroslawa Szczypky a starosty města Říčany Vladimíra Kořena. Program dále pokračoval v rámci Městských slavností od 15.00 hodin na Lázeňské louce v Říčanech, kde pro návštěvníky akce připravila BILLA doprovodné aktivity ve stylu nové kampaně s plyšovými superhrdiny Super Osma.

Již podruhé se společnost BILLA a město Říčany spojily, aby pomohly přírodě a navrátily původní ovocné stromy zpět do krajiny. V tomto projektu se BILLA zavázala k výsadbě zcela nového ovocného sadu a spolu s ním dala vzniknout i nové listnaté aleji Na Vysoké. Projekt byl dále obohacen o založení květnaté louky a vybudování griloviště a dětského hřiště.

Projekt v Říčanech je již třetím projektem, který BILLA v rámci iniciativy navracení ovocných stromů do české krajiny zrealizovala. Pilotním projektem byl ovocný sad Srnčí v Říčanech, na který navázala naučná turistická stezka Borky v Kolíně.

 Součástí naší filozofie je dlouhodobá udržitelnost. I z toho důvodu nás těší, že můžeme navrátit ovocné stromy zpět do přírody, vysadit listnatou alej či květnatou louku a zpříjemnit tak místním obyvatelům okolí jejich bydliště. Projekt výsadby ovocných stromů a revitalizace starých alejí budeme i nadále podporovat a hledáme nové příležitosti, kde bychom přiložili ruku k dílu,“ říká generální ředitel společnosti BILLA Jaroslaw Szczypka.

Rodiště Jana Nepomuckého se dočká prvního supermarketu BILLA

Více o projektu 

V dnešní době jsou ovocné stromy stále více důležitým pozůstatkem, který představuje tradiční péči o krajinu. Ovocné dřeviny, jabloně, třešně či hrušně mají v sadu hned několik funkcí – vedle hospodářské, ekologické a krajinářské také estetickou a kulturní. Nový ovocný sad je osazen více druhy ovocných stromů (jabloně, třešně či hrušně), díky kterým se obnoví přirozený obraz pestré krajiny a plození dřevin umožní zvýšení druhové pestrosti živočichů hledajících potravu. Mimo sad je vysazena nová alej z listnatých stromů, pod kterými si místní budou moci odpočinout po výkonu na cyklostezce. Alej podél cyklostezky se skládá z dubů, olší a lip. Spolu se stromy byla založena zmiňovaná květnatá louka. Na louce se v sezóně objeví 31 druhů lučního kvítí a 12 druhů travin. Kromě výsadby stromů BILLA postavila na 50. rovnoběžce protínající cyklostezku i dětské hřiště a griloviště.

O společnosti BILLA ČR

Společnost je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 238 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených.

Zdroj/foto: Havas PR Prague

Related Posts