5 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Navzdory koronaviru Central Group zahajuje masivní nábor nových zaměstnanců

Ačkoli prognóza ministerstva financí letos počítá s růstem nezaměstnanosti z loňských 2,6 procenta na 3,3 procenta, některé firmy místo propouštění nabírají nové zaměstnance. Velký personální nábor v lednu vyhlásil největší český rezidenční stavitel Central Group, který dlouhodobě drží pětinový podíl na trhu nového bydlení v Praze. Růst společnosti souvisí s rekordním množstvím nových projektů, které v metropoli připravuje. Nemovitostní trh se díky nim rozšíří o tisíce nových bytů.

Největší český rezidenční stavitel Central Group se chce v letošním roce rozrůst až o 15 procent. Současnou zaměstnaneckou základnu, která čítá zhruba 250 lidí, by měly posílit téměř čtyři desítky nových zaměstnanců zejména na technických pozicích.

Central Group: Inflace je nejvyšší za 8 let, lidé ve velkém ukládají své úspory do koupi nových bytů

„Připravujeme více než 30.000 nových bytů, rekordní počet bytů chceme dát do prodeje už v tomto roce a na prodej významně vyššího objemu bytů se chceme soustředit i do budoucna. Proto potřebujeme personálně posílit, nyní zejména na pozicích architektů, projektantů a v oblasti inženýringu,“ uvedla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Central Group má vlastní 60členný tým architektů a projektantů. Na vybraných velkých projektech spolupracuje také s renomovanými českými i zahraničními architekty a pro návrhy velkých projektů pořádá architektonické soutěže nebo workshopy.

Letos plánuje zahájit výstavbu velkých, dlouho připravovaných projektů Parková čtvrť v Praze 3 a Tesla Hloubětín v Praze 9, kde po dokončení vzniknou tisíce nových bytů. Se stovkami dalších bytů pak počítá v několika komornějších projektech, které zařadí na trh také během tohoto roku.

Investice jsou cestou z krize

Stavebnictví, které se na HDP České republiky podílí téměř 10 procenty, je jedním z oborů, kterým se daří navzdory krizi. Podle Tomáškové jsou nové investice tím, co může ekonomiku zasaženou pandemií koronaviru znovu nastartovat.

„Nová výstavba je ve velkém ekonomickém zájmu státu. Pokud má být stavebnictví v současné zdravotní krizi a zejména po ní tahounem ekonomiky, je důležité, aby mu v tom nebránily administrativní překážky. Ty vedly v předchozích letech doslova k paralýze povolování veškerých nových staveb,“ podotkla.

O společnosti Central Group

Central Group je největším rezidenčním stavitelem v České republice. Za 26 let svého působení dokončil již 180 rezidenčních projektů a prodal více než 16.000 nových bytů, domů a parcel. Veškeré vydělané prostředky investuje do dalšího rozvoje, a proto nepotřebuje pro svou činnost bankovní úvěry.

Central Group se neúčastní žádných veřejných zakázek ani není příjemcem žádných veřejných dotací a každoročně platí českému státu stamilionové částky na daních. Mnoha desítkami milionů korun každý rok také přispívá na obecně prospěšné účely.

Central Group v současnosti vlastní kolem 1,5 milionu m² brownfieldů a pozemků určených k výstavbě, na kterých plánuje více než 30.000 nových bytů. Připravuje celé nové městské čtvrti a na velkých projektech spolupracuje s těmi nejlepšími architekty z ČR i ze světa. V aktuální nabídce společnosti jsou stovky bytů v mnoha lokalitách po celé Praze.

Zdroj/foto: CENTRAL GROUP a.s./Titulní foto – Central Group – Park Zahradní Město II.

Related Posts