7 května, 2024
Zajímavosti ze společnosti

DAVID ARNEIL nastupuje do pražské pobočky COLLIERS jako nový ředitel oddělení stavebního poradenství

Společnost Colliers International dnes oznámila jmenování Davida Arneila do pozice ředitele oddělení stavebního poradenství (Building Consultancy) pro Českou republiku.

David Arneil je expertem na řízení stavebních rozpočtů s mezinárodní akreditací Chartered Quantity Surveyor. Má více než 20letou praxi v oboru stavebnictví získanou ve Velké Británii
i v regionu střední a východní Evropy (CEE). Během své dosavadní kariéry se podílel na řadě různých projektů od relokací infrastrukturních služeb přes obecní bydlení až po rozsáhlou maloobchodní a komerční výstavbu.

David se specializuje na zadávání veřejných zakázek, řízení nákladů, jejich plánování a odhady proveditelnosti, value engineering, posuzování a řízení rizik, vyjednávání smluv, kontrolu nákladů i jejich změn po podepsání smlouvy a na technickou due diligence.

Před nástupem do Colliers vedl divizi řízení nákladů společnosti PM Group v České republice, dále působil jako Senior Cost Manager v Ballymore Properties a jako Associate Director ve společnosti EC Harris (nynější Arcadis) v Praze.

David studoval na Glasgow College of Building and Printing ve Velké Británii.

Jako nový ředitel oddělení stavebního poradenství pražské kanceláře Colliers bude dohlížet na tým specializovaný na komplexní oblast poradenství ve stavebnictví, jenž úzce spolupracuje s klienty z řad nájemců, vlastníků a investorů do nemovitostí v aspektech týkajících se technických prvků budov.

„Jsem nesmírně potěšen, že se David rozhodl přidat k týmu Colliers. Má opravdu bohaté zkušenosti s nemovitostmi a stavebnictvím získané napříč regionem CEE. Jsem si jistý, že skutečnost, že právě on nyní povede oddělení stavebního poradenství, bude přínosem pro celou společnost,“ řekl Omar Sattar, MRICS, generální ředitel Colliers International v České republice.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o.

Related Posts