5 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Inovace se nevyhnula ani světu logistiky. Trendy představila konference Zóna logistika

Současná historická etapa průmyslové výroby se často označuje jako Průmysl 4.0. Na jejím konci by měla být plná robotizace, automatizace, digitalizace a jiné podstatné změny způsobu řízení. Tento světový trend se nevyhýbá ani České republice – a přímo se dotýká i logistiky. Právě její nevyhnutelný vývoj byl proto hlavním tématem konference Zóna logistika s podtitulem „Město, technologie, člověk“, která se konala v prostorách multifunkčního prostoru Vnitroblock v pražských Holešovicích.

„Vyšší kvalita a efektivita provozu logistických center bude v blízké budoucnosti spojená s roboty. Stane se zároveň východiskem ze situace na pracovním trhu, kdy není k dispozici dostatečný počet pracovníků,“ říká Martin Šumera, vedoucí průmyslového oddělení 108 AGENCY. Tato konzultační agentura, která patřila mezi partnery akce, působí v Česku a na Slovensku v oboru komerčních realit a její specializací jsou industriální i kancelářské prostory a podpora inovací z hlediska nemovitostí.

Na akci se představily nejzajímavější projekty firem, které otevřely nový logistický provoz nebo ve svých stávajících logistických provozech zavedly nové technologie. V soutěži s názvem Impuls Logistika zabodovaly také společnosti, které modernizovaly své procesy nebo vybavení, případně dodaly na trh inovativní logistický produkt nebo službu.

Logistika dnes patří mezi jedno z nejdůležitějších odvětví průmyslu, na kterém je postaveno  zásobování celé lidské společnosti. Tomu se musí podřídit i mechanismy a procesy fungování. Ať už se jedná o technické standardy uvnitř a vně budov, provozní úspory, či vyšší kvalitu a efektivitu provozu,” dodává Šumera.

Zároveň pak zdůrazňuje jedinečnou příležitost k dalším progresivním změnám uvnitř firem, které se zabývají logistikou. „108 AGENCY jako expert na poradenství v oblasti komerčních realit dokáže poskytovat klientům komplexní řešení na všech úrovních. S potěšením uvítáme všechny zájemce o naše služby,” uzavírá téma Šumera.

Zdroj/foto: 108 AGENCY, s.r.o.

Related Posts