16 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Office Agency obhájila pozici jedničky na trhu i v roce 2018

Office Agency má za sebou skvělý rok. Tým navázal na svou práci z předchozího roku a díky uzavření 171 transakcí v rozsahu více než 138 tisíc metrů čtverečních pronajaté plochy zůstává jeho pozice jedničky na trhu nadále neohrožena. Podíl na tomto fantastickém výsledku nesou dokončené transakce se společnostmi Siemens, Strabag nebo Edwards Lifesciences.

“Vždycky mám radost, když celoroční tvrdá práce přinese natolik pozitivní výsledky jako letos. Máme za sebou skvělé nové spolupráce, důvěru do nás vložili významní klienti, čehož si ohromně vážím a zároveň je to pro mě určité potvrzení toho, že to prostě umíme. Upřímné díky celému týmu,” shrnuje výsledky Helena Hurábová, Head of Advisory & Transaction services – Office.

56% podíl na realitním trhu z pohledu zastupování pronajímatelů

Pozici jedničky na trhu si tým Office Agency udržel jak z pohledu zastupování pronajímatelů s celkovou plochou 73 223 m2, tak i z hlediska zastupování nájemců s prostorem o rozsahu 64 932 m2. V posledním kvartálu roku 2018 v oblasti zastupování pronajímatelů získala dokonce 56% podíl trhu kancelářských prostor. (22 633 m2).

Kateřina Havlová, Associate Director a team leader týmu Zastupování pronajímatelů, dodává: „K největším transakcím došlo na budovách Lighthouse a Gemini z portfolia DEKA Immobilien, City Tower a Qubix z porfolia investiční společnosti Reico a na budově Argo Alpha, která patří společnosti Peakside. Týmu se podařilo na námi spravovaných budovách udržet klíčové nájemce, v mnoha případech došlo k jejich expanzi, ale zároveň jsme na těchto budovách přivítali nové zajímavé klienty. Takových výsledků bychom ale nedosáhli bez osobního přístupu a profesionality našich konzultantů.“

Multisport Benefit, Strabag nebo Yves Rocher mají nové kanceláře díky CBRE

Během roku 2018 Office Agency navázala spolupráce s novými prestižními klienty, kteří k pozitivním výsledkům nemalou měrou přispěli. Nové prostory v budově ELEMENT na pražské Pankráci našla například česká pobočka světové kosmetické značky Yves Rocher. Firma Multisport Benefit zase díky skvělé práci týmu Office Agency zakotvila v budově Pankrác House a specialista na střešní systémy společnost Bramac se usídlila v budově Prosek Point. V loňském roce došlo ale také k dokončení několika kancelářských budov, které si vybrali další naši klienti. Společnost Maersk obsadila v budově AFI Karlín jeden z posledních volných prostor a přední stavební společnost Strabag si za svůj nový domov vybrala budovu Dynamica. Zatím ještě nedokončenou budovu Praga Studios si vybrala společnost Edwards Lifesciences.


Klíčová spolupráce se společností Siemens

Klíčovou transakcí bylo pro CBRE i zprostředkování dlouhodobého pronájmu pro společnost Siemens v budovách City West v pražských Stodůlkách. Jednalo se o jednu z nejvýznamnějších transakcí minulého roku. „Na tomto kontraktu jsme pracovali téměř dva roky a je nám velkým potěšením, že si společnost Siemens vybrala právě CBRE. Siemens se navíc ještě v průběhu roku rozhodl pro expanzi v areálu City West, a díky tomu se pronajatá plocha zvětšila až na více než 25 600 m2,“ doplňuje Simon Orr, Associate Director a team leader týmu Zastupování nájemců.

Richard Curran, Managing Director a Head of Office sector dodává: „Na výsledek Office Agency jsem patřičně hrdý. Klíčem k úspěchu je ale také úzká spolupráce s dalšími odděleními, zejména s oddělením správy kancelářských budov a building consultancy.“

Potřebujete pomoct s hledáním nových kancelářských prostor i vy? Podívejte se na naší širokou nabídku a neváhejte kontaktovat naše konzultanty.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./CBRE s.r.o., Titulní foto Skanska Property Czech Republic, s.r.o. (Praga Studios Karlín)

Related Posts