5 února, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Potkejte se se CBRE na první české PropTech konferenci Friendly Buildings

Moderní kanceláře by měly být nejen smart, ale také přátelské. Každá inovace by měla být poměřována především skutečným přínosem pro lidi, kteří v budovách tráví až 90 % svého času. To je hlavní motto odborné konference Friendly Buildings, která 1. listopadu v Praze představí nejnovější trendy z oblasti PropTechu, tedy digitální technologie a řešení pro moderní budovy (PropTech = Property + Technology), a CBRE bude u toho.

Jaké technologie zaměstnanci v moderních kancelářích chtějí a jaké skutečně používají? Systém rozpoznávání obličeje odemkne váš iPhone, kdy vám otevře i dveře do práce a nahradí plastové kartičky? Budou vás v garáži v kancelářské budově navigovat drony? A k čemu jsou v práci elektrické koloběžky nebo sdílená prádelna?

Nejen tyto otázky zodpoví hosté historicky první odborné PropTech konference v České republice. “Naším cílem je představit to nejnovější ze světa technologií pro moderní budovy, ale s důrazem na skutečný přínos pro jejich obyvatele i návštěvníky. Podle nás totiž budovy nemusí být za každou cenu chytré, ale rozhodně musí být přátelské,” vysvětluje Josef Šachta, spoluzakladatel a ředitel firmy Sharry Europe, která je hlavním partnerem konference Friendly Buildings.

Moderní kancelářská budova Visionary společnosti Skanska, o které bude na konferenci řeč, získala certifikaci LEED Platinum.

Na akci bude slavnostně představena nově založená Česko-slovenská Proptech asociace a zároveň se hosté premiérově dozví detaily o plánovaném vstupu mezinárodní coworkingové sítě do Prahy (Řeč tentokrát není o WeWork). Kompletní program konference najdete ZDE.

Developeři, architekti i start-upy

Celodenní event bude rozdělený do čtyř tematických bloků. Hosté úvodní sekce nastíní své vize, jaké inovace komerční sektor opravdu potřebuje. Poté se seznámíte s novými způsoby, jak řešit a zabezpečit přístup do administrativních budov pro zaměstnance, návštěvníky i auta v garážích. Třetí část ukáže, jak má vypadat interaktivní kancelářské prostředí. A na závěr se dozvíte, že sdílená ekonomika není jenom Uber a Airbnb, ale v pracovním světě lze sdílet například i prádelní skříň nebo elektrické skútry.

Vystoupí Workplace Consultant Filip Muška

Na jednom pódiu se potkají řečníci nejrůznějších sfér, aby nabídli svůj inspirativní pohled na kancelářské prostředí a směr, kterým by se jeho rozvoj měl ubírat v nejbližší budoucnosti. Za CBRE vystoupí Workplace Consultant Filip Muška a v publiku bude také Apolena Weissová, která se workplace konceptům věnuje spolu s ním.

Pokud vás toto téma zajímá, neváhejte Filipa a Apolenu v publiku vyhledat a pobavit se s nimi o nových kancelářských konceptech. Dále vystoupí zástupci developerů (Skanska Property, HB Reavis), investorů (Invesco) i firem, která dodávají specializovaná řešení (Techo, Lime, Smartiple nebo psychologický startup JuiceUp).

Součástí odborné konference, jež se koná pod záštitou České rady pro šetrné budovy, bude i miniveletrh inovativních řešení pro pracovní prostředí. Představí se například chytrý kancelářský nábytek, chytrý kávovar ovládaný přes mobilní aplikaci nebo virtuální realita.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./Skanska Reality a.s., www.friendlybuildings.eu

Related Posts