20 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Skanska posiluje svoji pozici ve středoevropském regionu, zakládá Skanska Central Europe

Skanska spojuje svoji polskou, českou a slovenskou stavební část do nové obchodní jednotky, která ponese název Skanska Central Europe. Michal Jurka, prezident obchodní jednotky v České republice a na Slovensku, se od 1. září 2019 stává prezidentem celé obchodní jednotky Skanska Central Europe.

Činnost společnosti Skanska je založena na unikátním finančním modelu, jehož stavební a developerské části se vzájemně doplňují. Založením obchodní jednotky Skanska Central Europe vznikne provozní model společný pro stavební i developerské části, díky kterému bude možné budovat i jednotný přístup ke spolupráci. Skanska plánuje také využít velikosti a rozsahu nové obchodní jednotky. Polské a české jednotky se v posledních letech zmenšily, nové nastavení jim tak poskytne příležitosti, které jsou menším organizacím nedostupné.

„Nová obchodní jednotka Skanska Central Europe (SCE) nabídne jedinečnou příležitost sdílet ty nejlepší pracovní zkušenosti našich stávajících obchodních jednotek v Polsku, v České republice a na Slovensku při zachování lokálních kompetencí. Skanska využije rozměr nové obchodní jednotky, aby poskytla zaměstnancům více příležitostí k jejich kariérnímu růstu v rámci skupiny,” komentoval Anders Danielsson, prezident a CEO globální skupiny Skanska.

„Skanska Central Europe (SCE) bude větší, stabilnější, méně náchylná na výpadky a jasně identifikovatelná ve středoevropském regionu. Budeme se snažit co nejlépe využít dovednosti, kompetence, zdroje i špičkové technologie, které máme v obou jednotkách k dispozici, a tím si budovat jedinečnou konkurenční výhodu. Jsem však přesvědčen, že vytvoříme úspěšnou obchodní jednotku postavenou na jasných hodnotách, na kvalitní práci, na profesionálních, aktivních a angažovaných zaměstnancích,“ doplnil Michal Jurka, prezident obchodní jednotky Skanska Česká republika a Slovensko.

Zdroj/foto: Skanska a.s./Titulní foto – Michal Jurka prezident nové Skanska Central Europe

Related Posts