14 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Český realitní trh obohatila nová realitní poradenská společnost Space Brokers

Space Brokers jsou novou českou realitní poradenskou společností založenou na konci roku 2020. Tvoří ji tým 7 zkušených realitních profesionálů Martin Šumera, Michal Barthell, Jana Slavíková, Marek Sýkora, Ondřej Straširybka, Marek Votava a Rudolf Žůrek, kteří se zaměřují na trh komerčních nemovitostí.

Pět ze sedmi partnerů Space Brokers se specializuje na industriální nemovitosti a komplexně pokrývají všechny regiony ČR. Firmám nabízí vyhledání vhodných skladových a výrobních prostor na míru, sjednání nebo předjednání nájemních podmínek a konzultace ohledně nastavení logistických procesů. Vlastníkům průmyslových nemovitostí zajistí kvalitní nájemce. Space Brokers působí také v oblasti pronájmů kancelářských a maloobchodních nemovitostí a v investičním transakčním poradenství.

Klientům nabízíme detailní a dlouhodobou znalost českého trhu komerčních nemovitostí, na kterém se někteří z nás pohybují od roku 2005. Spojili jsme síly, protože jsme přesvědčeni, že naše individuální zkušenosti se v rámci Space Brokers nesčítají, ale násobí. Pro klienty hledáme vhodné prostory, v nichž budou moci své podnikání optimálně rozvíjet. Věříme, že ocení náš osobní přístup, snahu najít řešení na míru a vysokou míru flexibility při jeho realizaci,“ říká Martin Šumera, partner Space Brokers.

První transakcí, kterou se nám podařilo hned v lednu 2021 uzavřít, byl pronájem 1.600 m2 skladových prostor v areálu Mototechny na Praze 5 pro společnost XXXLutz. Prostory budou sloužit jako výdejní sklad pro zákazníky dvou prodejen v Nových Butovicích. O dalších pronájmech jednáme,“ dodává Jana Slavíková, partnerka Space Brokers.

New Work s novou aplikací pro nájemce kanceláří v Česku

Zakládající členové Space Brokers

Martin Šumera, Partner | Industrial

Na českém trhu průmyslových nemovitostí se pohybuje od roku 2005 a zprostředkoval pronájmy více než 1 mil. m2 industriálních ploch. V rámci Space Brokers se zaměřuje na Plzeňský kraj, východní okraj Prahy a Prahu-východ.

Michal Barthell, Partner | Industrial

Na českém trhu průmyslových nemovitostí působí od roku 2011, zajistil pronájmy více než 500 000 m2 skladových ploch. Ve Space Brokers se věnuje oblasti Liberecka a severních Čech.

Jana Slavíková, Partnerka | Industrial

Na českém realitním trhu se pohybuje od roku 2015 a zaměřuje se především na zastupování nájemců (Tenant Representation). Ve Space Brokers se zaměřuje především na Prahu.

Marek Sýkora, Partner | Industrial

Na tuzemském realitním trhu pracuje od roku 2013. Ve Space Brokers pokrývá Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj a Jihomoravský kraj, ale věnuje se i svým dlouhodobým klientům v Praze. Zabývá se také nemovitostmi třídy B a brownfieldy.

Rudolf Žůrek, Partner | Logistické poradenství

Má více než 20 let zkušeností v logistice a spojuje ICT, procesy a lidské zdroje. Je specialistou na e-shopy a automatizace. Poskytuje logistické poradenství od celkové koncepce, přes návrh procesů až po microlayout.

Ondřej Straširybka, Partner | Office & Retail

Na českém realitním trhu pracuje od roku 2014 a uzavřel nájemní transakce na více než 50 000 m2 komerčních ploch. V rámci Space Brokers se věnuje vyhledávání kancelářských a maloobchodních prostor svým klientům na míru.

Marek Votava, Partner | Investment

Českému trhu realitních investic se věnuje od roku 2012 a od té doby se podílel na obchodních transakcích v objemu 2,5 mld. Kč napříč všemi sektory (administrativní budovy, sklady, maloobchodní nemovitosti, rezidenční projekty, pozemky). Specializuje se na private equity investory, ale kontakty má také na institucionální investory a nemovitostní fondy.

O Space Brokers

Česká poradenská společnost Space Brokers byla založena na konci roku 2020. Zaměřuje se na český trh komerčních nemovitostí. Specializuje se především na pronájmy industriálních nemovitostí a pokrývá celý český trh. Firmy zastupuje při vyhledávání vhodných prostor, sjednání či předjednání nájemních podmínek a pomáhá s nastavením logistických procesů. Pro vlastníky průmyslových nemovitostí navrhuje vhodné strategie pronájmů a zajišťuje kvalitní nájemce. Kolekci služeb doplňují také pronájmy kancelářských a maloobchodních prostor a investiční transakční poradenství.

Zdroj/foto: Markéta Miková/Ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts